Leden 2010

Ceny a obědnávky

30. ledna 2010 v 10:16 korálkové zvířátka
obědnávky a Ceny zvířátek a náramků

zvýřátka 3.

29. ledna 2010 v 22:01 korálkové zvířátka
myš:


Méďa:

Papoušek:

Tučňák:

Zajíc:

Beruška:

Pavouk:
žirafa:

Drak:

Zvířátka 2.

29. ledna 2010 v 21:58 korálkové zvířátka

Pejsek:

Delfín:


žirafa:

Krabík:

Slon:


Orel:


Had:
malý krokodýl:

velký krokodýl:


zvířátka 1.

29. ledna 2010 v 21:55 korálkové zvířátka
Želva:Myš:

Morče:
Ovečka:
Prase:
Prasátko:

kohout:

Kachna:

Oslík:


Kačenka:

Selena Gomez

24. ledna 2010 v 20:45 zpěvačky a zpěváci
Povolání: Herečka, zpěvačka, textařka
Věk: 17
Datum narození: 22. 07. 1992
Místo narození: Grand Prairie, Texas, USA
Znamení: Rak aktuální horoskop »
Výška: 165 cm
Členka skupiny: Selena Gomez & The Scene

Životopis

Jmenuje se Selena Marie Gomez a narodila se 22.července 1992. Její herecká kariéra začala v roce 2002, kdy si zahrála Giannu v seriálu Barney & friends, zde se také seznámila se svou dobrou kamarádkou Demi Lovato, která hrála Angelu. Potom dostala roli ve filmu Spy Kids 3D: Game Over, and Brain Zapped.

Poprvé se objevila na konkurzu Disney, poté se odstěhovala z Texasu do Californie a stala se členem Disney "rodiny". Začala se objevovat v populárních seriálech The suite life of Zack and Cody, Hannah Montana - zde si zahrála ve dvou dílech zpěvačku Mikaylu.

Její přestávka skončila v říjnu 2007, kdy se zúčastnila konkurzu na seriál Wizards of Waverly Place jako Alex Russo. Také hrála ve filmu Moderní popelka 2 - zde si zahrála hlavní roli. Je také rostleskávačka a oblíbená zpěvačka.

V roce 2009 nazpívala klip Send it on společně se svými Disney přáteli: Skupina Jonas Brothers, Miley Cyrus, Demi Lovato. Píseň se vyhoupla do prvních příček hudebních žebříčků.

Miley Cyrus

24. ledna 2010 v 20:43 zpěvačky a zpěváci
Povolání: Herečka, zpěvačka, textařka
Věk: 17
Datum narození: 23. 11. 1992
Místo narození: Nashville, Tennessee, USA
Znamení: Střelec aktuální horoskop »
Výška: 164 cm

Životopis

Miley Ray Cyrus, rodným jménem Destiny Hope Cyrus, je americká herečka, zpěvačka a textařka. Známá je především díky své roli Miley Stewart alias Hannah Montana v americkém televizním pořadu Hannah Montana, který vysílá televize Disney Channel.

Miley Cyrus se narodila v Nashville ve státě Tennessee a je dcerou Leticie Tish a country zpěváka Billyho Ray Cyruse. Má dva nevlastní bratry - Christophera Codyho a Trace Cyruse, dále má nevlastní sestru Brandi, mladšího bratra Braisona a mladší sestru Noah, která je také herečkou. Navštěvovala střední školu Heritage Middle School a byla zde roztleskávačkou. Vyrůstala na farmě svých rodičů kousek od Nashville.

O herectví se Miley Cyrus začala zajímat ve svých 9-ti letech, kdy se svojí rodinou dočasně bydleli v Torontu v Kanadě. Na televizních obrazovkách se poprvé objevila v televizním seriálu jejího otce zvaném "Doc", kde hrála dívku Kylie. V roce 2003 si zahrála v úspěšném filmu Big Fish (Velká Ryba) od Tima Burtona. Největší zlom její kariéry nastal, když vyhrála casting na hlavní postavu v sitcomu Hannah Montana. Podle viceprezidenta Disney Garyho Marshe, byla Miley Cyrus do role obsazena díky své energické povaze.

24. října 2006 vydalo Walt Disney Records první soundtrack k pořadu Hannah Montana. Tento soundtrack obsahoval 8 songů, které v pořadu zazpívala Miley Cyrus v roli Hannah Montany. 26. Června 2007, přesně 8 měsíců po vydání prvního soundtracku, vydává Miley Cyrus dvojalbum nazvané "Hannah Montana 2: Meet Miley Cyrus". První CD sloužilo jako soundtrack k seriálu Hannah Montana a druhé bylo jejím debutním sólovým albem. Sama si napsala 8 z 10 písniček na tomto albu. Song "See You Again" se stal její první písničkou, která se umístila v top 10 v hitparádě Billboard Hot 100.

O rok později vydává Miley Cyrus své druhé album Breakout. Tato deska je prvním albem Miley Cyrus, která nemá žádnou spojitost se sitcomem Hannah Montana. Singl "7 Things" se stal jejím nejúspěšnějším hitparádovým singlem, na který je Miley velice pyšná a sama si singl složila. Také song Fly on The Wall (Moucha na zdi) má Miley velice ráda.

18. Října 2007 se vydala na tour jako Hannah Montana. Tour odstartovala v St. Louis, Missouri a kvůli obrovskému zájmu byla prodloužena až do 31. Ledna 2008. Počet vystoupení tak dosáhl neuvěřitelného čísla 69. 14. Září 2008 vystoupila s několika ostatními umělci v Gibson Amphitheatre, Universal City, Kalifornie na benefičním koncertu, jehož výtěžek šel na výzkum rakoviny.

Podle časopisu Parade a US Weekly si Miley Cyrus vydělala v roce 2007 krásných 18,2 milionů.

V rozhovoru pro noviny USA Today uvedla, že víra v Boha je hlavní věc a že právě díky Bohu pracuje v Hollywoodu. V rozhovoru pro časopis Parade dodala, že se svojí rodinou chodí pravidelně do kostela.

V červnu 2009 se konečně u nás v kinech objeví film "Hannah Montana: The Movie". Miley bude muset udělat životní rozhodnutí a určitě se i zasmějete. Je to zas něco nového a v Americe to má veliký úspěch.

Miley byla už i v Bílém domě na přání Obamových dcer.

Miley trpí hypoglykémií (vážnou chorobou podobnou cukrovce), podobně jako Nick Jonas, ovšem ten má cukrovku.

Miley vydala v roce 2009 knihu "Miles to go", která pojednává o jejím životě na základní škole, o vztazích s rodinou, jak se dostala do role Hannah Montany a nejdůležitějších okamžicích jejího života.

V roce 2009 se Miley vydala na světové turné "Wonder tour", kde prezentuje mimo písniček z předchozích alb i písničky z jejího nového alba "Time of our lives"

Agnes Carlsson

24. ledna 2010 v 20:39 zpěvačky a zpěváci
Povolání: Zpěvačka
Věk: 21
Datum narození: 6. 03. 1988
Místo narození: Vänersborg, Švédsko
Znamení: Ryby aktuální horoskop »
Výška: 164 cm

Životopis

Agnes Carlsson je švédská zpěvačka, vítězka druhého ročníku švédského Pop Idolu. Nyní je jednou z nejpopulárnějších a nejprodávanějších švédských zpěvaček.

V roce 2005 se jako 17-ti letá přihlásila do soutěže Pop Idol. Na konkurzu zazpívala písničku Varje Gång Jag Ser Dig od zpěvačky Lisy Nilsson, se kterou zaujala všechny členy poroty. Následně s přehledem postoupila i do dalších kol v divadle i do semifinále, ze kterého ale k velkému překvapení porotců nepostoupila přímo do finálové jedenáctky. Dostala ještě jednu šanci a byla vybrána porotou do speciálního kola tzv. Divoká karta. I toto kolo nakonec vyhrála a svými výkony ve finále si získala fanoušky. Po devíti týdnech snažení se stala druhým vítězem švédského Pop Idolu. Stala se tak teprve čtvrtým soutěžícím na světě, který postoupil do finále díky divoké kartě a celkově vyhrál.

Ihned po vítězství vydala svůj debutový singl Right Here Right Now. Song se dostal na první příčku ve švédské hitparádě a udržel se tam celých šest týdnů. 19. prosince 2005 vydala své debutové album s názvem Agnes. V roce 2006 vydala svůj druhý singl Stranded.

Dalším hitem švédských hitparád se stal její nový singl Kick Back Relax, který předznamenal vydání druhého alba Stronger.

Dalším singlem On and On se Agnes probojovala do švédského kola Eurovise. Song je taneční a liší se od Agnesiny předešlé tvorby, která se vyznačovala převážně prvky RnB.

V roce 2008 vydala své třetí album Dance! Love! Pop!, které si v roce 2009 zasloužilo i limitovanou edici Dance! Love! Pop! ( The Love Love Love edition ), na kterém se nachází nový singl Love Love Love, se kterým se probojovala na švédské kolo Eurovize v roce 2009.

Agnesiny plány do budoucna jsou, aby se její hudna dostala do podvědomí i evropských obyvatel, což se jí zatím daří velmi dobře, nejdříve se singlem Release Me a nyní s jejím dalším singlem I Need You Now.

PÉČE O PIERCING

18. ledna 2010 v 19:04 piercingy

PÉČE O PIERCING


V případě, že máte s piercingem JAKÝKOLIV problém či podezření že něco není v pořádku, okamžitě kontaktujte svého piercera a to nejlépe telefonicky. Ten zhodnotí závažnost situace a doporučí další postup, případně si s vámi smluví schůzku ve studiu.

Pro nás v HELL.cz piercing nekončí píchnutím. Jsme zde od toho, abychom vám s péčí o piercing pomohli až do celkového zahojení a k vaší úplné spokojenosti. Tato služba je pro nás samozřejmostí a je zdarma!

Případně se postaráme i o piercingy z jiných studií, kde si s následky své práce nevědí rady nebo vás s řešením problému odmítli! Většina lékařů (bohužel) řeší sebebanálnější problém s piercingem radou šperk vyndat. Toto v HELL.cz považujeme za krajní řešení, ke kterému se přikláníme jen pokud jsme opravdu vyčerpali všechny možnosti piercing zachránit.

Jak se o piercing starat?

U většiny piercingů se v první fázi hojení okolo ústí piercingu tvoří žlutý stroupek. To je zaschlý tkáňový mok, který tělo z rány vylučuje při hojení. Ten neodlupujte, narušili byste tím i nově vytvořenou tkáň. Místo toho ho opatrně omyjte vlažnou vodou za použití vatové tyčinky či gázy. K omytí můžete použít i antibakteriální mýdlo, které u nás dostanete zdarma k piercingu a nebo seženete v lékárně. Mýdlovou pěnu nechte okolo vpichů působit cca minutu (nikoli déle) a následně smyjte vodou. Mýdlo by se nemělo dostat přímo do rány.
Piercing pak omyjte opět za pomocí vatové tyčinky vlažným solným roztokem. Ten připravte v čisté sklenici v poměru špetka soli (kuchyňské nebo mořské) na velkého panáka (5 cl) vody. Tento roztok je spolehlivým a zároveň neagresivním desinfekčním prostředkem. Pokud je to možné, doporučujeme ponořit piercing přímo do slané vody (resp. sklenici se slanou vodou přiložit přímo na místo piercingu) a nechat působit cca 2 minuty. Piercing pak nechte oschnout (či opatrně osušte za použití nejlépe sterilního materiálu).
Šperkem v ráně raději nepohybujte (nebo zásadně až poté, co voda kompletně rozpustila usazený stroupek na okraji šperku), mohlo by to vést k podráždění nebo natržení vpichu.
Výše uvedeným způsoben čistěte piercing po dobu prvních několika týdnů 2-3x denně (častější čistění hojení neurychlí). Postupem času bude stačit piercing čistit jednou denně, nicméně i po úplném zahojení je nutné piercing čistit preventivně (např. jednou týdně), neboť se kolem něj budou stále tvořit usazeniny v důsledku neustálé obnovy kůže a produkce kožního mazu. Tyto nečistoty by mohly vést (např. v kombinaci se sníženou imunitou) k opětovným problémům s piercingem.

Pokud se v průběhu péče o piercing vyskytnou alergické reakce (jako je zarudnutí dané oblasti, svědění či podráždění), vysaďte při péči antibakteriální mýdlo a ujistěte se, že koncentrace slané vody není příliš silná. V případě, že by alergické reakce přetrvávala, kontaktujte nás co nejdříve.

Hojící proces můžete podpořit užíváním vitamínu C, E , B komplex, hořčíku, zinku a omezením kouření, které hojivé procesy zpomaluje.

Na péči o piercing nedoporučujeme

Framykoin ani žádná jiná antibiotika. Ta jsou třeba POUZE v případě zánětu, kterému se preventivní péčí vyhnete. Dále nedoporučujeme alkohol a peroxid vodíku, který vysušuje pokožku a dráždí nezahojenou ránu.
Pokud máte dobré předchozí zkušenosti, můžete použít čajovníkový olej (Tea Tree Oil), nicméně na něj nemálo lidí reaguje alergicky a nikdy by se neměl používat nezředěný.

Co je normální

Pro organismus piercing představuje cizí předmět, ale pokud má ideální podmínky (tzn. vy se o piercing pěkně staráte) za vynaložení určitého úsilí se s ním vyrovná. Běžná reakce organizmu na čerstvý piercing je následující:
  • Pokožka v místě vpichu může být zarudlá, citlivá na dotek, bolet nebo svědit.
  • V prvních několika dnech může docházet k lehkému krvácení, zejména u genitálních piercingů.
  • V místě vpichu a na šperku se usazuje nažloutlý výtok (jde o tkáňový mok, který tělo vylučuje při hojení).

Co už je problém aneb kdy kontaktovat piercera/piercerku

Nejčastějším problémem s nezahojeným piercingem je zanesení infekce. Ta se projevuje takto:
  • Napuchnutí a zarudnutí piercingu.
  • Pocit horka okolo piercingu.
  • Bodavá nebo řezavá bolest v piercingu.
  • Výtok nažloutlého, nazelenalého či šedavého hnisu z piercingu, zejména po jeho stisknutí.
Pokud infekci podchytíte v začátku, stačí se začít o piercing intenzivně starat, přikládat obklady z horké slané vody které pomohou hnis vytáhnout a zároveň desinfikují. Pokud by se situace nelepšila či zhoršovala, kontaktujte nás a to raději dříve, než později. V žádném případě nevyndávejte šperk, je-li v ráně infekce. Mohlo by dojít k vytvoření abscesu a k následné sepsi.

Další komplikací, kdy je třeba co nejrychleji zjednat nápravu, je situace, kdy v důsledku otoku délka šperku nestačí k tomu, aby tělo mohlo piercing bez problémů hojit. Otok je sice po propíchnutí běžný, ale po dobu hojení by měl mít šperk vždy vůli. Proto necháváme ze začátku šperky delší a následně je zkracujeme. V případě, že je otok větší, kontaktuje co nejdříve svého piercera. Nejspíše bude nutné šperk vyměnit za delší, neboť zvýšený tlak na místo piercingu v důsledku krátkého šperků může vést k ještě většímu otoku a tudíž k ještě větším komplikacím.

Péče o jednotlivé typy piercingů

Piercing jazyka

Jazyk po propíchnutí oteče během cca 24 hodin, otok zůstává maximální obvykle další 2 dny, pak se jazyk začne pomalu vracet do původní podoby. K téměř úplnému opadnutí otoku dojde po cca 1 týdnu, kdy je již možné šperk vyměnit za kratší, doporučujeme jej však ale vyměnit nejdříve po 14 dnech, kdy je piercing již lépe zahojen a při výměně tudíž nedojde k jeho podráždění, které by mohlo vést k dalšímu otoku. Pro jazyk platí více než pro ostatní piercingy nutnost okolí vpichu včas a dostatečně zchladit, a to jak v létě, tak i v zimě (přece jen v zavřených ústech je stále stejně teplo, ať je venku třicet nad nulou, nebo třicet pod nulou). To, jak budete jazyk chladit, se přímo úměrně odrazí na tom, jak moc vám oteče a bude znesnadňovat a znepříjemňovat jídlo a mluvení. Ideální je v tomto případě nanuk (preferujte vodovou zmrzlinu před smetanovou), kostka ledu do úst nebo vyplachovat pusu ledovou vodou nebo eventuelně strčit jazyk pod odtočenou ledovou vodu z kohoutku. Některé z těcho metod (hlavně ta kostka ledu) mohou být až nepříjemně chladivé a mohou způspbit nachlazení, takže všecho s mírou? . Míru otoku můžete zmírnit i tím, že si dáte na spaní více polštářů, aby se jazyk dostal nad úrověn srdce. Piercing v jazyku je vhodné několikrát denně ústa vyplachovat kloktadlem - v lékárně lze zakoupit účinné dezinfekční ústní vody (např. Listerine, Corsodyl, Tantum Verde), které jsou vhodnější, než běžné zubní ústní vody prodávané v drogériích, preferovány jsou ty které nejsou založeny na alkoholové bázy. Jako náhražku lze použít vodný roztok kuchyňské soli (NaCl), přibližně v poměru 1 čajová lžička soli na 2dl vody . Jíst můžete v podstatě tak, jak vám to oteklý jazyk, respektive bolest v něm dovolí, pro první dny po piercingu doporučujeme kašovitou stravu. Dobré je vždy po jídle vypláchnout ústa vodou (tak, aby zmizely hrubé nečistoty) a pak některým z výše zmíněných prostředků. Důležité je čistit si pravidelně zuby, potažmo i hřbet jazyka - povlak hromadící se na zubech obsahuje množství bakterií, které mohou prodlužovat hojení piercingu.
Kouření
Po propíchnutí nekuřte nejlépe alespoň 8 hodin a v následujících 2 týdnech se pokuste kouření minimalizovat (čím víc budete kouřit, tím déle se bude piercing hojit). První dny po piercingu se snažte vyhnout pití ze společné nádoby, protože čerstvá rána může sloužit ke snadnějšímu přenosu nemocí. Po každé cigaretě si vypláchněte ústa ústní vodu, abyste minimalizovali riziko znečištění piercingu škodlivými látkami obsaženými v tabákových výrobcích .
Hraní si s piercingem, vytahování piericngu mezi zuby apod.
Minimálně 1 měsíc doporučujeme tuto a podobné aktivity omezit, protože čerstvá tkáň v okolí piercingu je jemná a velmi snadno se poškodí a zároveň je u nezahojeného piercingu riziko "zatažení" spodní kuličky do jazyka. U zahojeného piercingu se tato rizika téměř vytrácí, na rozdíl od rizika poškození zubní skloviny kovovým šperkem (proto doporučujeme plastové kuličky, 2 máte u nás k piercingu jazyka zdarma ).


Piercing uzdiček v ústech

Stejně, jako jsou tyto piercingy víceméně bezbolestné, tak se i dobře hojí. Doba hojení nepřesahuje několik dní (max. týdnů), hojí se obvykle bezproblémově a jediné, čím je možné hojení ještě trochu urychlit, je pravidelné vyplachování ústní dutiny kloktadlem a starat se o piercing obdobně jako o piercing jazyka.


Piercing pupku

Pupek je možná nejdéle se hojící piercing a k úplnému vyhojení potřebuje i déle než rok, proto i když si budete po 2 měsících myslet, že je naprosto zahojený, NENÍ TOMU TAK a je potřeba ho po tento rok stále brát jako místo, kudy může infekce vniknout do těla.
Tak, jako u každého piercingu, i zde dodržuj všeobecná pravidla pro správnou péči o piercing.
Péče prvních 20-30 dní
Náplast, kterou máte po propíchnutí pupek zalepen, sundejte buď večer nebo následné ráno při sprchování (náplast sprchování snese). Kolem piercingu se bude usazovat zaschlý tkáňový mok, na pohled to vypadá podobně jako ospalky. Je nesmírně důležité ho před omytím důkladně namočit a odstranit za vlhka, pokud byste se ho pokoušeli odstranit za sucha, mohlo by dojít k poškození nově vzniklé tkáně v pupku. Pupek opatrně omyjte vlažnou vodou a antibakteriálním mýdlem, které následně pečlivě spláchněte vodou, pokud by mýdlo zůstalo na piercingu, bude tkáň dráždit a vysušovat! 1x denně piercing antibakteriálním mýdlem a solným roztokem, opláchněte a nechte oschnout a pokud se budete pohybovat doma (bez oblečení), nechte piercing nezalepený. Jakmile někam půjdete, piercing přelepte a to ze 2 důvodů: náplast zamezí vniknutí nečistot do čerstvého piercingu a zároveň ochrání místo před mechanickým poškozením (ke kterému je čerstvý piercing náchylnější vzhledem k použití delšího šperku). Po prvních 2-4 týdnech již není třeba piercing pravidelně zalepovat, rozhodně ale neuškodí ho přelepit před náročnějšími pohybovými aktivitami, nebo aktivitách, kdy se do piercingu mohou dostat nečistoty (sport, plánované zpití do bezvědomí) Po dobu prvních 3 měsíců (nebo při problémech s hojením) se vyhněte dlouhodobému namáčení piercingu,rána by se takto mohla rozmokvat a také voda obsahující nečistoty (což je i voda ve vaně) které by mohli způsobit infekci.
Péče v následujících 3-12 měsících
Cca 3 měsíce po propíchnutí je možné šperk vyměnit za kratší (a eventuelně hezčí), šperk si nikde nekupujte, protože výměna je u nás samozřejmě zdarma a pokud budete chtít nějakou specialitku, určitě ji je možné přes nás objednat (optimalizaci rozměrů pořešíme my, čímž se vyhnete nákupu šperku, který do piercingu nebude ideálně pasovat). Rozhodně nedoporučujeme šperky kupovat v běžném obchodě (zlatnictví, bižuterie) nebo nespecializovaném e-shopu, protože následné komplikace se šperkem z nevhodného materiálu či nevhodné délky za to opravdu nestojí. Téměř jakýkoli šperk je možné objednat u nás, kde máte jistotu kvality za rozumnou cenu.V průběhu prvního roku po píchnutí je vhodné piercing 1x denně omýt stejným způsobem jako na počátku a eventuelně zalepit, pokud se budete věnovat nějaké aktivitě, která by mohla piercing ohrozit. Samozřejmě že pokud se vykoupete v rybníku plném chaluh nebo veřejném bazénu, pečlivě si piercing omyjte.

Piercing rtu (labret, madonna, medusa a další)

Piercing rtu se hojí poměrně rychle, je však často doprovázen otokem, kvůli kterému je pro aplikaci nutné použít delší šperk (nebo větší titanový kroužek), s ohledem na zuby používají téměř výhradně bioplastové šperky šetrnější na zuby a dásně.
Tak, jako u každého piercingu, i zde dodržuj všeobecná pravidla pro správnou péči o piercing . Zevnitř je vhodné piercing po každém jídle propláchnout desinfekční ústní vodou (např. Listerine, Corsodyl, Tantum Verde) nebo solným roztokem, a v prvních dnech se vyhněte konzumaci pálivých jídel. Tímto způsobem piercing čistěte i následujících cca 3-5 týdnů. Po této době sice piercing nebude zcela zahojen ale obvykle je zahojen do té míry, že ho lze bez problémů zkrátit na požadovanou délku. Pokud na zkrácení přijdete dřív, počítejte s tím, že ho zkrátíme pouze trochu a budete muset přijít ještě jednou. Při konečném zkrácení není problém vyměnit případně kuličku za hrot, který by v tu dobu již neměl překážet.

Piercing nosu

Ačkoli se piercing nosu hojí poměrně dlouho (cca 2 měsíce do tzv. "klidového stavu" a dalších cca 6 měsíců pro úplné vyhojení), nebývají s ním téměř nikdy problémy i přes jeho náročnější a nedokonalé možnosti čištění, které se ale dají eliminovat když nos ponoříte do slané vody. Tak, jako u každého piercingu, i zde dodržuj všeobecná pravidla pro správnou péči o piercing .
Na co si dát při piercingu nosu pozor :
Při smrkání, čištění piercingu a převlékání dávejte dobrý pozor, abyste za piercing nezavadili a nevytáhli jej z nosu. Následné nasazení do čerstvé rány je kvůli speciálnímu tvaru šperku do nosu (tzv. nostrilu) poměrně komplikované a pro nevybaveného a nezkušeného uživatele téměř nemožné. Pokud je šperk jen povytažen, zkuste ho šetrně zasunout zpět. Pokud to nejde nebo je vytažen úplně, okamžitě nás kontaktujte a domluvte se na nejbližším termínu možného nasazení. Pokud není možné přijít během několika málo hodin, je dobré si do piercingu strčit jiný šperk, aby se dírka úplně nezatáhla. Pro tento účel jsou nejvhodnější tenké rovné náušnice, ale použít můžete cokoli co je vyrobeno z alespoň trochu ušlechtilého materiálu. Pokud se stane, že vám z piercingového šperku vypadne kamínek (nejčasteji je příčinou telelná sterilizace), nic se nedeje. Šperk samozřejmě bezplatně vyměníme, jen pro tuto akci platí omezení, že tato výměna nemůže proběhnout v prvních 6 týdnech po propíchnutí, protože bychom výměnou zbytečně poškodili okolní tkáň.

Piercing obočí

Piercing obočí se hojí obvykle dobře, jeho slabým místem jsou ale nárazy a fyzický kontakt všeobecně. Tím, že je piercing umístěn proti nadočnicovému oblouku, jakékoli nárazy odnese kůže, kterou je piercing veden. Proto je vhodné tento piercing zvážit, pokud se nositel aktivně věnuje míčovým nebo kontaktním sportům. Mezi kontaktní sporty se počítá i nezávazná hospodská rvačka, proto se občas po zábavě tohoto typu uživatel s tímto piercingem rozloučí. Tak, jako u každého piercingu, i zde dodržuj všeobecná pravidla pro správnou péči o piercing.
Zpočátku je pro piercing použit delší šperk, s ohledem na vyšší pružnost a odolnost proti nárazům používáme většinou bioplastové šperky. Večer nebo ráno po provedení piercingu si místo opatrně omyjte vlažnou vodou a antibakteriálním mýdlem (pouze zvenku). Tímto způsobem piercing čistětedokud se piercing nezahojí. Na cca 5 týdnů po aplikaci ještě doporučujeme používat slanou vodu (pro urchleni procesu hojení)v poměru špetka soli na panáka (0,5cl) vody. Pokud se vám bude chtít celý propich do slané vody ponořte a původně zaschlé stroupky po rozmočení následně otřete. Např. vatovou tyčinkou, odličovacím tampónkem..apod.. Stroupky od rány neodtrhávejte, snadno se pak poškodí okolní tkáň propichu, takže tím ztěžujete hojení. Po cca 5ti týdnech sice piercing nebude zcela zahojen ale obvykle je zahojen do té míry, že ho lze bez problémů zkrátit na požadovanou délku. Pokud na zkrácení přijdete dřív, počítejte s tím, že ho zkrátíme pouze trochu a budete muset přijít ještě jednou. Při konečném zkrácení není problém vyměnit případně kuličky za hroty, které by v tu dobu již neměly překážet.

Piercing bradavek

Podobně jako piercing pupku, hojí se i piercingy bradavek velmi dlouho a v některých případech se není možné vyhnout komplikacím. U piercingu bradavek je navíc poměrně vysoká šance, že při nejrůznějších aktivitách dojde k zachycení šperku za oděv (jiné šperky, piercing partnera) a následné natržení nezahojeného piercingu opravdu nepatří mezi příjemné zážitky. Tak, jako u každého piercingu, i zde dodržuj všeobecná pravidla pro správnou péči o piercing.
Péče prvních 20-30 dní
Náplast, kterou máte po propíchnutí bradavku zalepenu, sundejte buď večer nebo následné ráno při sprchování (náplast sprchování snese, u mužských bradavek může dojít následkem sundavání náplasti k nežádoucí depilaci). Kolem piercingu se bude usazovat zaschlý tkáňový mok, na pohled vypadá podobně jako ospalky. Je nesmírně důležité ho před omytím důkladně namočit a odstranit za vlhka, pokud byste se ho pokoušeli odstranit za sucha, mohlo by dojít k poškození nově vzniklé tkáně v bradavce. Pokud se budete pohybovat doma (bez oblečení), nechte piercing nezalepený. Jakmile někam půjdete, piercing přelepte ze 2 důvodů: náplast zamezí vniknutí nečistot do čerstvého piercingu a zároveň ochrání místo před mechanickým poškozením (ke kterému je čerstvý piercing náchylnější vzhledem k použití delšího šperku). Po prvních 2-4 týdnech již není třeba piercing pravidelně zalepovat, rozhodně ale neuškodí ho přelepit před náročnějšími pohybovými aktivitami, nebo aktivitách, kdy se do piercingu mohou dostat nečistoty,prach, pot apod. (sport, plánované zpití do bezvědomí,). V prvních 3 měsících (nebo při problémech s hojením) se vyhněte dlouhodobému namáčení piercingu (např. válení se ve vaně), rána by se takto mohla rozmokvat.
Péče v následujících 3-12 měsících
Cca 3 měsíce po propíchnutí je možné šperk vyměnit za kratší. V průběhu prvního roku po píchnutí je vhodné piercing 1x denně omýt stejným způsobem jako na počátku a eventuelně zalepit, pokud se budete věnovat nějaké aktivitě, která by mohla piercing ohrozit. Samozřejmě, že pokud se vykoupete v rybníku plném chaluh nebo veřejném bazénu, pečlivě si piercing omyjte, pokud však piercing stále není zahojený, mohlo by toto koupání způsobit zanesení infekce a následné komplikace.

Ženské genitální piercingy

Christina
Christina je z technického pohledu někde na pomezí genitálních a surface piercingů a tomu odpovídá i doba jejího hojení, která je několikanásobně delší než u ostatních piercingů v této oblasti. Péče o tento piercing je tedy podobná, jako péče o piercing v pupku nebo surface piercing.
Celková doba potřebná k vyhojení je cca 1 rok (i když obvykle to už po 2 měsících vypadá celkem dobře) a po tuto dobu je nutné dodržovat všeobecná pravidla pro správnou péči o piercing.
V prvních 3 měsících (nebo při problémech s hojením) se vyhněte dlouhodobému namáčení piercingu (např. válení se ve vaně), rána by se takto mohla rozmokvat. Pro piercing christiny většinou používáme bioplastový šperk, který je zpočátku delší, kvůli případnému otoku a z důvodu lepšího čištění. Tento šperk je možné zkrátit na cílovou délku po cca 2 měsících, v případě, že šperk přečnívá tolik, že se často zachytává za oděv, je možné ho částečně zkrátit již po 3 týdnech.

Ostatní ženské genitální piercingy
Do této skupiny patří vertical hood, horizontal hood, piercingy stydkých pysků a fourchette piercing. Všechny tyto piercingy se hojí velmi dobře, ve většině případů jsou již za měsíc úplně vyhojeny. Na zkrácení či výměnu šperku je možné přijít již po 2 týdnech (když to bude o něco déle bude to jen lepší, samozřejmě jen pokud o šperk nezatrháváte a nepřekáží). Pro čištění je sice možné použít i antibakteriální mýdlo, ale vzhledem ke sliznici může působit trochu agresivně, proto pro čištění použijte raději pouze solný roztok popř. desinfekční účinky má i moč (vlastní pochopitelně), která je u těchto případů jedním z nejvhodnějších prostředků (a vzhledem k umístění piercingu i nejdostupnějším). Omezení plynoucí z těchto piercingů nejsou významná, jen v případě piercingů stydkých pysků a fourchette piercingu (tedy piercingů v oblasti poševního vchodu) neškodí vyšší opatrnost při sexu. Roztahování těchto piercingů je možné již po cca měsící.

Mužské genitální piercingy

Hardcore piercingy
Do této skupiny se řadí PA piercing, Reversed PA piercing, Apadravya, Ampallang a Dydoe piercingy. Tyto se dále dají rozdělit na ty, co neprocházejí močovou trubicí (dydoe, některé ampallangy) a na ty, co močovou trubici protínají (všechny ostatní). Hlavním rozdílem je, že piercingy procházející močovou trubicí se hojí výrazně rychleji a lépe díky desinfekčnímu účinku moči. Péče o ty "procházející" je většinou omezena na občasné omytí slanou vodou a moč se postará o zbytek, u těch neprocházejících je třeba věnovat čištění zvýšenou pozornost a čistit je slaným roztokem. Omezení v sexu je dané zejména bolestivostí, nicméne po 1 až 2 týdnech je sex již reálný, nicméně vzhledem k otevřené ráně v podobě piercingu je velmi důležité dbát na zvýšenou hygienu a zásady bezpečného sexu (nasazení kondomu přes piercing si žádá jen trochu zručnosti a cviku).

Prince Albert (PA)
Tento piercing se obvykle hojí velmi rychle a omezení v sexu, plynoucí z čerstvého piercingu, jsou jen minimální a směřují spíše do oblasti zvýšené opatrnosti a hygieny. Jedná se o otevřenou ránu a je tedy nutné počítat se zvýšeným rizikem přenosu pohlavních chorob a nebezpečí zánětu při nedodržování hygienických zásad. Výměna možná za 2-3 týdny, roztahování počkat nejlépe minimálně 1-2 měsíce.

Apadravya, Reversed PA
Tyto 2 piercingy se z pohledu hojení příliš neliší, vycházíme-li z rovnice PA + Reversed PA = Apadravya tak je zřejmé, že tyto piercingy mají leccos společného. Pro čištění opět použijeme solný roztok a šetrné zacházení. Reversed PA se hojí podobně jako PA jen výrazně pomaleji (cca měsíc omezení v sexu vzhledem ke zvýšené citlivosti, další min. 3 měsíce neroztahovat). Apadravya je na tom podobně jako Reversed PA (cca měsíc omezení v sexu vzhledem ke zvýšené citlivosti, další min. 3 měsíce neroztahovat), jen v jejím případě je pro propíchnutí použit delší šperk, který je po cca 2-3 týdnech nutné trochu zkrátit (zde je na uživateli, aby odhadl, jak dlouhý kus mu při erekci přečnívá). Apadravyu doporučujeme roztáhnout na 2,4mm aby lépe seděla a nepůsobila při sexu nepříjemné pocity.

Ampallang
Ampallang se obvykle hojí ještě o něco déle než Apadravya a oproti Apadravye je nutné brát v úvahu, že předkožka může na šperk tlačit a takto donutit piercing, aby si vytlačil novou cestu v houbovité tkáni žaludu, proto je třeba tento jev hlídat a po několika týdnech si nechat zkrátit šperk. Na druhou stranu lze tohoto efektu využít k doladění trasy piercingu do optimálního stavu. Ampallang opět doporučujeme roztáhnout na 2,4mm aby lépe seděla a nepůsobila při sexu nepříjemné pocity. Většina aspektů je srovnatelná s apadravya piercingem.

Dydoe
Dydoe patří k hůře se hojícím piercingům, protože neprochází močovou trubicí a je nutné ho čistit zvenku. Na čištění je nejlepší solný roztok. Ačkoli se pro tento piercing používá ve většině případů banánek, někteří uživatelé preferují kroužek a při problémech s hojením neškodí zkusit šperk vyměnit. Ostatní aspekty hojení jsou podobné jako u Apadravya a Ampallang piercingu, hojení však většinou trvá déle.

Soft genital piercingy
Scrotum piercing
Při péči o tento piercing stačí obvykle dodržovat všeobecná pravidla pro správnou péči o piercing a piercing se vyhojí víceméně bez problémů. Samozřejmostí je zvýšená hygiena této oblasti, která se poměrně dost potí.

Pubic piercing
Tento piercing je typově podobný jako surface nebo christina piercing a péče je tedy stejná.

dotazy

18. ledna 2010 v 19:03 piercingy
Nebylo mi ještě 18 let a chci piercing. Je to problém?
Pokud vám ještě nebylo 18 let, požadujeme podepsaný písemný od vašich rodičů či zákonných zástupců. Nedokážeme sice poradit, jak rodiče přesvědčit, aby piercing dovolili, ale můžeme s nimi konzultovat případná rizika piercingu, pokud jsou obavy o vaše zdraví jedinou překážkou. Rodiče za vás ale zodpovídají a tak nakonec nezbývá nic jiného, než respektovat jejich názor a nebo si počkat na ty magické osmnáctiny.

Mohu si na aplikaci přinést vlastní piercingový šperk?

Samozřejmě, že ano, ale má to spoustu nevýhod. Tak třeba:
- Z dlouholetých zkušeností víme, že piercing se nejrychleji s nejméně komplikacemi hojí při použití šperků z titanu či bioplastu. Ostatní materiály doporučujeme až po zahojení piercingu.
- Šperk je nutné před aplikací vysterilizovat. Naložení do lihu apod. není dostatečné, proto je třeba použít speciální tepelný sterilizační přístroj (šperk je vystaven min. 60 minut teplotě 160°C). Pro vás to znamená jen zdržování. Šperk je třeba přinést k nám, nechat jej přes noc sterilizovat a na aplikaci se stavit druhý den.
- Vámi přinesený šperk nemusí být pro dané místo nejvhodnější (materiálem, tvarem či délkou). Navíc se často ba začátek kvůli lepšímu hojení, popř. otoku (např. v dutině ústní) zavádí delší šperk. Ten se po zahojení vymění či zkrátí na optimální délku.
- Některé dekorační šperky (např. do pupíku) jsou z materiálu, který nemusí sterilizaci vydržet a navíc mohou svou velikostí nebo tvarem zapříčinit zhoršení hojení vpichu.

A navíc piercing s přineseným šperkem stojí 500 Kč. Se šperkem od nás máte piercing za 600 Kč. Typů i barev máme na výběr dostatek a můžete si být jisti, že dostáváte sterilní šperk, který je pro daný typ piercingu ten nejlepší.

Pícháte ouška i malým dětem a miminkům?

Ano, u nás je možné nechat propíchnout ouška i vašim malým ratolestem.

Bolí piercing?

Na tuhle (opravdu často kladenou otázku) můžeme odpovědět několika způsoby. Každý, nechť si vybere ten, který mu vyhovuje nejvíc.

Ne, nebolí!

Toto neznamená, že samotný vpich neucítíte. Jde o to, že většina lidí si pod piercingem představuje neuvěřitelnou bolest a následně jsou mile překvapeni (alespoň u nás) že prožitek je podstatně méně nepříjemný, než bylo jejich prvotní očekávání.

Ano, bolí!

Je celkem logické, že ucítím jehlu, která mi propichuje zvolenou část těla. Ačkoli tato bolest nebývá nijak strašlivá, jak si mnoho lidí představuje, nebudeme nikomu tvrdit, že nic neucítí.
Záleží na místě vpichu. Piercingy lze rozdělit na téměř bezbolestné (jazyk, obočí, ušní lalůčky, uzdičky), málo bolestivé (labret, madonna, pupek, nos, většina surface piercingů), středně bolestivé (ušní chrupavky, septum, povrchové piercingy genitálií), bolestivé (bradavky, některé genitální piercingy) a velmi bolestivé (apadravya, ampallang, dydoe).

Záleží také na dalších faktorech:

- Ačkoli většina lidí vnímá bolest v závislosti na místě vpichu podobně, najdou se i tací, kteří si stěžují na bolest vpichu do jazyka a na druhou stranu tvrdí, že piercing bradavek téměř necítili.
- Záleží na odolnosti proti bolesti a úrovni sebekontroly. Někdo začne pištět ještě před zahájením piercingu (a to nejen holky :-), někdo je na piercing připraven a zvládne piercing bez mrknutí oka nebo jenom se zatnutými zuby.
- Záleží na piercerovi. Zkušený piercer vede jehlu rychle a citlivě a tím bolest minimalizuje. Nezkušený nebo nešikovný piercer (popř. kamarád nebo kamarádka, kterým jen nevadí do někoho bodat jehlou) občas nadělá víc škody než užitku a svěřit se někomu takovému za to vážně nestojí.
- Záleží na zdravotním stavu. Pokud si necháte dělat piercing unavení a v nejhorším případě i nemocní, dá se čekat, že piercing bude bolet víc, než je obvyklé. Naopak pokud se dobře vyspíte, najíte a budete se na piercing těšit, bude pro vás bolest podstatně lépe snesitelná.

Přemýšlím o piercingu genitálií, ale obávám se možných komplikací či omezení.

Pokud si nejste (nejen) u piercingu genitálií, jisti tím, jak se bude piercing chovat, nebojte se a nestyďte se nás zeptat na jakékoli dotazy ohledně jejich funkce či praktického využití. Rádi vám poradíme, podělíme se o osobní zkušenosti a pomůžeme s volbou toho správného piercingu.

Dá se piercing umrtvit?

Tento dotaz klade spousta z našich zákazníků a proto jsme se rozhodli toto téma rozvést. Začneme možnými způsoby umrtvení a jejich výhodami a nevýhodami.

Vpíchnutí anestetika do místa budoucího piercingu

Tento způsob je nejúčinnějším ze všech zde uvedených. Kompletně potlačí bolest z piercingu v jakémkoli místě. Jeho hlavní nevýhodou je, že vpíchnutí anestetika je stejně bolestivé jako samotný piercing, takže píchnutí ucítíte tak jako tak. Navíc aplikovat anestetika mohou pouze lékaři.

Potření místa krémem Emla nebo podobnými přípravky

Potření místa vpichu Emlou nebo podobným anestetickým krémem je další možností jak redukovat bolest. Výhodou je lehké snížení citlivosti potřeného místa, nevýhodou jsou občasné alergické reakce. Tyto reakce pak mohou způsobovat problémy při hojení. Efekt těchto přípravků nebývá velký, protože jejich vstřebání kůží není příliš efektivní a vnitřní tkáň stejně neumrtví. Ve výsledku jde tedy spíše o placebo efekt.

Zmražení místa chladícím sprejem

Musíme si uvědomit, že tento spray není určen pro umrtvování kůže ale pro zklidnění bolesti ve svalech. Jeho aplikace na nechráněnou kůži může způsobit (resp. způsobuje) popáleniny a v případě, že je kůže zchlazena příliš, může dojít i k rozsáhlejším zdravotním komplikacím.

Z výše uvedených bodů sami jistě vidíte, že umrtvování místa vpichu nemá smysl a my ho proto NEDĚLÁME. Strach z neznámého (v tomto případě z bolesti) není nic neobvyklého. Bolest u piercing není taková, že by bylo třeba se jí obávat. Piercing provádíme rychle a citlivě s ohledem na co nejkratší a nejmenší bolestivost. Leda že byste si to přáli jinak... }:-)

Piercing ve studiu nebo u lékaře?

Díky dlouholetým zkušenostem jednoznačně doporučujeme piercing ve studiu.

Lékař

Existuje jen velmi málo lékařů (víme jen o jednom a ten je z Brna), kteří mají s piercingem dostatečné zkušenosti, a kromě znalostí anatomie mají i dostatečný cit v ruce a smysl pro korektní provedení piercingu. Většina lékařů použije nevhodný šperk a piercing často píchne křivě. V převážné většině nikdy nezkoušeli piercing na vlastním těle a proto jim chybí zkušenosti z následného hojení a praktického nošení.

Studio

Piercing ve studiu je většinou prováděn člověkem, který má k piercingu blízký vztah, sám jich několik má a ví co jednotlivé piercingy obnáší. Ačkoli nemá tak učebnicové znalosti anatomie jako lékaři, zná, co potřebuje a neznalost latinských názvů jednotlivých kostí mu při práci vůbec nevadí. Samozřejmě můžete narazit i na špatného piercera, ale celkově vede piercing ve studiu. Zejména i s ohledem na to, že piercer (narozdíl od lékaře) udělá několik desítek piercingů týdně.

Nastřelit nebo jehlou?

Jaký je rozdíl mezi těmito dvěma metodami?

Nastřelení

Tato technika je omezená na aplikaci náušnice pouze do uší a maximálně nosu. Šperk má pouze jednu délku, což je problém, když ucho po zákroku oteče. Další závažnou skutečností je nemožnost sterilizovat celou pistoli, nehledě na to, že tkáň je proražena vlastním šperkem (s tupým koncem!). Dojde tedy v podstatě k rozražení a potrhání tkáně.

Piercing jehlou

Tohle je klasická a nejčistší cesta. Piercing je proveden jednorázovou intravenózní kanylou nebo jehlou a šperk je do těla protažen pomocí této jehly. Všechny nástroje, šperky a pomůcky jsou buď jednorázově baleny, nebo profesionálně tepelně vysterilizovány.

Co musí člověk udělat, aby se mohl stát piercerem/piercerkou?

Začneme od konce. Poslední věcí je zajištění příslušného živnostenského oprávnění a nutných formalit pro jeho získání, protože se jedná o živnost vázanou. Nicméně toto jsou formality potřebné (jen) k tomu, aby člověk mohl být oficiálně zaměstnán. Ale piercera nebo piercerku z vás neudělají.

Piercera či piercerku dělají zkušenosti. Jednak v tom, jak piercing provést správně (správně naměřit a propíchnout), a jednak i zkušenosti s tím jak minimalizovat riziko případných komplikací a v neposlední řadě i zkušenosti s řešením těchto komplikací.
To znamená, že je nutné osvojit si základní principy, které s piercingem souvisejí. Nutná je znalost (jak teoretická, tak i podložená osobními zkušenostmi) toho, jak tělo na ten či onen piercing reaguje či může reagovat, kdy piercing lze a kdy nelze aplikovat a s jakými riziky, specifika jednotlivých používaných šperků (tvarů a materiálů) atd. Prostě vědět o svém oboru co nejvíce. To, že si je piercer jistý při vedení jehly se bere jako samozřejmost, stejně tak jako fakt, že musí být chopen komunikovat s lidmi, kteří se mu pod jehlu svěří, konzultovat s nimi jejich přání a případně je správně usměrňovat.

Je důležité odpovědět si na otázku, zda se chcete piercingem živit, či nikoli. Pokud ano, zamyslete se, zda jste pro tuto práci dostatečně zodpovědní, soustředění, pečliví a empatičtí, protože práce piercera není tak jednoduchá a pohodová, jak se na první pohled může zdát. Důležité je mít k piercingu hluboký osobní vztah, jinak vás tato práce přestane po čase bavit a uspokojovat.

Pokud pořád cítíte, že je tohle povolání pro vás to pravé, je nutné získat praxi, protože praxe je prostě základ. Než se začnete učit na sobě, či na svých známých, zvažte, zda svým schopnostem a znalostem věříte natolik, že si troufnete propíchnout i něco jiného než ucho. Piercing totiž není jen o tom nakreslit dvě tečky a vpichem je rychle a přesně spojit, ale i o tom být si jistý/á, že vše bylo provedeno s ohledem na minimální zdravotní rizika.

Pokud se piercingem živit nechcete, platí opět všechno o důvěře ve své schopnosti a znalosti úplně stejně :-)

Předání základních znalost, tipů a triků v podobě nějakého kurzu (v přípravě) je jen začátkem dlouhé cesty a jedná se pouze o teorii. Získání praxe a zkušeností je už na vás.

O PIERCINGU

18. ledna 2010 v 19:02 piercingy

O PIERCINGU


Jak provádíme piercing u nás v HELL.cz?

K piercingu používáme jednorázové streilní infuzní kanyly. Ty mají okolo jehly slabou bužírku, která po promíchnutí a vyjmutí jehly ve tkáni zůstane a slouží k protažení šperku dírkou po vpichu. Hned poté se bužírka zcela odstraní a váš piercing je hotový.

K piercingu dále používáme jednorázové sterilní rukavice, ne klasické nestrilní vyšetřovací rukavice, jak je zvykem ve většině studií. Křeslo, kde piercing provádíme, je před a po každém zákazníkovi očištěno dezinfekčním prostředkem.

Nový piercing zalepíme, aby byl chráněn před znečištěním a vybavíme vás sterilními čtverci a náplastmi pro nejbližší dny a antibakteriálním mýdlem na péči o nový piercing. A že jste to píchnutí vydrželi, bude i malá odměna...

U nás piercing nekončí propíchnutím, ale jeho zahojením a vaší úplnou spokojeností. Proto je v ceně piercingu i jeho zkrácení a případný další servis a čištění. V případě jakéhokoliv podezření, že se piercing nehojí dobře, je podrážděný či dokonce hnisá, nás bez obav kontaktujte, ať problém společně co nejdříve vyřešíme.

Používané šperky

Pro aplikaci nového piercingu jsou nejvhodnější šperky z titanu či biokomatibilní plastů.

Titan

Titan je jedním z hlavních materiálů pro výrobu piercingových šperků. Jeho nízká hmotnost, vysoká pevnost a inertnost (tzn. netečnsot) ve vztahu k chemickým látkám obsaženým v lidském těle z něj udělaly asi nejideálnější kov pro piercingové šperky. Elektrolýzou lze změnit barvu povrchu titanových šperků z původní šedo-hnědé na celou paletu barev.

Bioplast

Bioplast a PTFE Bioplast a PTFE jsou biokompatibilní plasty, které díky svým vlastnostem získávají stále významnější pozici mezi ostatními materiály. Díky svým vlastnostem (stejně jako titan jsou naprosto inertní, lehké a navíc ještě měkké) jsou používány pro většinu piercingů, největší uplatnění však nacházejí u piercingů v ústní dutině a surface piercingů.

V HELL.cz máte možnost zakoupit šperky z titanu, bioplastu a chirurgické oceli i samostatně. Nabízíme i možnost objednání šperků z katalogu.

ceník z hellu

18. ledna 2010 v 19:00 piercingy

CENY PIERCINGU


Cena piercingu je v našem studiu stanovena bez ohledu na místo aplikace. Nebojte se tedy žádných příplatků za intimní nebo neobvyklé či extrémní piercingy.

V HELLu pro nás piercing nekončí propíchnutím, ale jeho celkovým zahojením a vaší úplnou spokojeností. Proto je pro vás veškerý servis včetně výměny či zkrácení šperku zdarma.

Uvedené ceny jsou základní a se základním typem šperku, za nadstandardní šperk se připlácí (rozdíl mezi jeho cenou a cenou klasického šperku).
Na druhou stanu můžete využít různých slev a akcí, které vyhlašujeme na webu nebo na HELL Facebooku.
Stále u nás platí sleva pro nadšence a již třetí piercing nebo dermál od nás máte se slevou.

Piercing se standardním šperkem: 600 Kč

V ceně piercingu je aplikace, standardní šperk s kuličkami, výměna za kratší šperk po zahojení piercingu a také kompletní servis v případě vámi nezaviněných komplikací.

Piercing se šperkem s kamínkem nebo hrotem: 650 Kč

50 Kč je příplatek za kamínek nebo hrot na zakončení šperku.

Pouze píchnutí s přineseným vlastním šperkem: 500 Kč

Tato možnost má ovšem spoustu nevýhod. Počítejte s nutností sterilizace vašeho šperku. Naložení do lihu apod. není dostatečné, proto je třeba použít speciální tepelný sterilizační přístroj. Pro vás to znamená jen zdržování. Šperk je třeba přinést k nám, nechat jej přes noc sterilizovat a na aplikaci se stavit druhý den. Navíc váš šperk nemusí být pro uvedený piercing vhodný ať typem, délkou či materiálem.

Mikrodermální piercing: 800 Kč

POZOR! Dva mikrodermály aplikované v páru jsou jen za 1.500 Kč a další již máte levnější.

Surface piercing: 750 Kč

Co je surface piercing a jak se liší od klasického piercingu najdete v kategorii surface piercing.Upozorňujeme, že na většinu míst doporučujeme místo surface piercingu mikrodermály a surface aplikujeme víceméně jen ze zadní strany krku, kde má solidní šanci se zahojit.

Roztahování uší: zdarma

Oproti záloze nabízíme možnost zapůjčení šperků všech nutných mezikroků pro dosažení vámi požadovaného průměru. Tak nemusíte kupovat to, co už nebudete potřebovat. Nabízíme také aplikaci tunelů pomocí speciálních roztahováků (tzn. v rámci možností téměř bezbolestně).


Členové HELL Klubu mohou uplatnit na piercing slevy. Jak se stát členem/členkou HELL Klubu se dozvíte na stránkách

Ceník šperků

V HELLu je samozřejmě možné zakoupit piercingové šperky i jejich součásti bez nutnosti aplikace piercingu. Tyto ceny se vztahují pro šperky standardní šířky 1.6 mm a tenčí. Na ceny širších šperků se ptejte přímo nás po telefonu nebo ICQ. Ceny dalších šperků dle nabídky společností Wildcat a I.M.K.

kroužek s kuličkou
100 Kč - 200 Kč
činka200 Kč
banánek (prohnutá činka)
200 Kč
podkova200 Kč
nostrila (šperk do nosu)200 Kč
labret (placička na konci)
200 Kč
kulička50 Kč
kulička s kamínkem100 Kč
hrot100 Kč

32 přikázání lásky.

18. ledna 2010 v 17:14 jak na kluky ♂
1.
Dá-li děvče chlapci facku, může jí ten chlapec líbat tak dlouho dokud chce
2.
Zhasne-li děvče chlapci sirku, chce náležet jenom jemu
3.
Líbá-li děvče chlapce se zavřenýma očima, miluje ho
4.
Z polibku poznáš, rádo-li Tě děvče má
5.
Šlápnutí na nohu - vyznání lásky
6.
Vypláznutí jazyka - miluje Tě
7.
Kašle-li děvče při polibku, chce náležet jinému
8.
Má-li děvče ve vlasech květ, může být milována všemi
9.
Pohrávání s vlasy - máš mě ráda?
10.
Kousnutí do ruky - žárlím
11.
Dívá-li se chlapec do očí - náleží jen Tobě
12.
Dívá-li se chlapec do očí - touží po Tobě
13.
Líbá-li Tě chlapec dlouho - miluje Tě
14.
Ohne-li Tě chlapec při polibku - chce víc
15.
Směje-li se při polibku, je šťasten
16.
Když se dívka při polibku trápí - zaslouží se jej
17.
Dívá-li se chlapec na Tebe dlouho, líbíš se mu
18.
Od násilného polibku dostaneš větší chuť
19.
Chlapce při polibku nesmíš odtrhnout
20.
Žárlí-li chlapec, dej mu polibek
21.
Polibek na ruku je pro chlapce trápení
22.
Tiskne-li Tě chlapec do náruče, odhaluj se
23.
Lásku neodpírej
24.
S každým se nemiluj
25.
Když se děvče olízne, chce polibek
26.
Polibek není hřích
27.
Polibek ve tmě je nejsladší
28.
Chlapec při polibku obejme dívku levou rukou a pravou ji vezme lehce za ňadra
29.
Polibek se musí opakovat, protože je nutný pro mládež
30.
Děvče má mít při polibku zavřené oči
31.
Hodinky číselníkem dolů - zamilování
32.
Kdo lásku zakazuje je blázen a žárlivec

6 smrtících triků jak na kluky

18. ledna 2010 v 17:13 jak na kluky ♂
Svůdná ignorace
Důležitý je oční kontakt s týpkem, kterého sis vybrala. I když se tváří, že je minimálně Orlando Bloom, musíš mu dát aspoň nepatrně najevo svůj zájem. Ale jakmile si jednou vyměníte dlouhý pohled z očka do očka, přestaň ho kontaktovat. Sleduj klidně i mouchu topící se v tvém drinku, ale hlavně nekoukej na něj! Bude se snažit zachytit tvůj pohled za každou cenu, a jelikož se mu to nebude dařit, nezbude mu nic jiného, než za tebou přijít.
Důkaz, že trik zabral: Jakmile začne posouvat nábytek, aby se dostal do tvého zorného pole, zabodovala jsi!

Líbací maniak


Bavíte se spolu už hodiny, takže vaši kámoši ohleduplně opustili místnost, aby vám dopřáli soukromí... Nejlepší čas, aby udělal první krok, že jo? ŠPATNĚ! Staň se nedosažitelnou! Jakmile se pokusí o mazlení nebo líbání, na chvilku ho zadrž. Nabídni mu další drink, vyzvi ho k tanci, odskoč si na záchod nebo mu začni vyprávět nějakou nekonečnou historku. Čím víc budeš polibek oddalovat a hrát si na nedostupnou, tím víc tě bude chtít. Ale pozor - nic se nemá přehánět!
Důkaz, že trik zabral: Má plnou pusu orbitek a tic-taců. Současně:-).

Kočka s myší
Letmé doteky přivádějí většinu kluků téměř k šílenství. Ale jestli na něj fakt chceš udělat dojem, buď ještě rafinovanější! Tvoje signály by neměly být tak jasně čitelné. Pošeptej mu tajemství - budete u sebe blízko a z tvého horkého dechu u jeho ucha mu přeběhne mráz po zádech. Poté si sedni zpátky, abys obnovila prostorové hranice mezi vámi. Tato psychologická hra na kočku a myš způsobí, že po tobě bude toužit víc a víc.
Důkaz, že trik zabral: Bude zkoušet staré fígle jako: "Jéé, ukaž, ty máš tak krásně malý ruce..." a podobně.

Záhada Blair Witch
Pokud začneš být víc nedostupná, budeš působit záhadně, a to je to, co kluky přitahuje jako můry světlo! Změň svůj denní rozvrh tak, aby nevěděl, kdy a kde se nečekaně vynoříš. Sedíš při obědě v jídelně každý den u stejného stolu? Přesedni si! Chodíš sobotu co sobotu po nákupech? Přesuň okukování hadříků na neděli! Buď nepolapitelná - dožeň ho k tomu, že tě začne postrádat a řešit, kde (a s kým!) zrovna jsi...
Důkaz, že trik zabral: Jakmile se mu podaří tě příště objevit, nebude na nic čekat, přijde a řekne: "Ahoj, tajemná cizinko!"

Provokatérka
Věnuj klukovi pět minut, a hned si bude myslet, že tě má zmáknutou. Nechceš mu to trochu ztížit a opepřit? Pokus se ho vykolejit z jeho dráhy! Chvíli si s ním povídej, a jakmile začne nabývat na sebejistotě, nenuceně odběhni a začni se bavit s někým jiným, pokud možno s klukem. Pocit ohrožení a představa, že už by ses nemusela vrátit, potlačí jeho mužské ego a přehnanou hrdost a donutí ho jednat!
Důkaz, že trik zabral: Baví se hodně hlasitě o blbostech s holkou stojící hned za tebou. A jeho smích rozhodně nezní přirozeně...

Královna noci
Určitě znáš ten neustále se opakující program každé party: začíná se u stolu s občerstvením, kde se stojí tak dlouho, dokud počet účastníků mejdanu je převážen počtem chlebíčků. Následuje několikahodinový taneční maraton, který zvolna přechází v bloumání a poflakování se kolem parketu. Ani tehdy si však nechceš připustit, že party je u konce, takže většinou odcházíš znuděná, stejně jako zbytek vytrvalců, kteří s tebou drželi krok. Tvůj objev samozřejmě už dávno odešel... Příště udělej na party takový rozruch, že mu to nedá odejít! Přines speciální občerstvení, ukažte s holkama vzrušující taneček, rozjeď karaoke... A nepřehlédne tě!
Důkaz, že trik zabral: Cestou domů od něj dostaneš textovku: Vrat se, bez tebe to tu neni ono.
NEPŘEŽEŇ TO!
Budeš vypadat trapně, když...
* ...si změníš číslo mobilu 5 minut potom, co jsi mu ho prozradila;
* ...přijdeš na schůzku tak pozdě, že už mají v pizzerii zavřeno;
* ...se tě zeptá, čím tě (a tvé známé) tolik urazil.`

Dítě štěstěny!(100%si to přečtěte je to šupa!)

18. ledna 2010 v 17:12 jak na kluky ♂
"Celý život se v mém okolí dějí rozumem nevysvětlitelné věci. Vždycky jsem kolem sebe cítila jakoby magickou energii - ochrannou sílu. Dneska už vím, že je to můj strážný anděl... První zvláštní zážitek se mi přihodil ještě dřív, než jsem vůbec vykoukla na svět. Máma byla těhotná, procházela se po městě a okukovala výlohy. U jednoho obchodu s dětským oblečením zrovna opravovali fasádu, takže tam stálo lešení. Máma se zastavila pod ním a v duchu počítala hotovost, kterou měla v peněžence. Chtěla mi koupit dupačky. V okamžiku, kdy vkročila do obchodu, se s obrovským rachotem celé lešení sesypalo. Kdyby tam zůstala o dvě vteřiny déle, nežila by ani ona, ani já. Jako dítě jsem prý byla neuvěřitelné sluníčko. Se všemi jsem si povídala a rozdávala úsměvy do všech stran.


Když mi bylo pět let, dostala jsem střevní chřipku. Máma se mnou byla samozřejmě doma, ale jeden den ji zavolali do práce k akutnímu případu. Pracuje totiž jako doktorka. Dívala jsem se doma na televizi, ale pak jsem musela odběhnout na záchod. Jak jsem tam tak seděla, zaujal mě klíč v zámku a začala jsem si s ním hrát. Měla jsem přísný rodičovský zákaz zamykat se na WC nebo v koupelně, jenže máma byla daleko... Chvíli jsem s klíčem zápasila, nešlo mi s ním pootočit, ale nakonec se to podařilo. Jenže když jsem chtěla odemknout, zaseklo se to. Ať jsem lomcovala s klíčem sebevíc, nefungovalo to. Zoufale jsem bušila do dveří a brečela, nakonec jsem přímo na záchodě únavou usnula. Vzbudily mě až rozčilené hlasy a mámino zoufalé volání mého jména. Zavolala jsem na ni a za chvíli už mě z mého nedobrovolného vězení táta vysvobodil. V bytě byla spoušť: všechno zpřeházené, cennosti a elekronika pryč. Bylo to neuvěřitelné, ale v době, kdy jsem spala na záchodě, nás vykradli. Kdybych se zlodějům připletla do cesty, kdovíjak by to se mnou dopadlo.

Únik před smrtí
Na střední školu jsem dojížděla vlakem. Hned v prváku jsem se zamilovala do Jakuba. Asi po měsíci chození mě pozval k sobě domů. Bylo to dokonalý. Odpadly nám odpoledky, takže jsme měli spoustu času na krásné první milování. Jenže když jsem se probrala z růžové mlhoviny snění a doběhla na nádraží, s hrůzou jsem sledovala, jak mi vlak ujíždí přímo před nosem. Další jel až za hodinu a půl, a to už jsem měla být dávno doma. Mobil jsem v té době ještě nevlastnila, takže zavolat domů nešlo. Co teď?

Seběhla jsem na silnici s tím, že to risknu a pojedu stopem. Už když jsem zvedala ruku a mávla na blížící se auto, cítila jsem podivné mrazení v břiše. Řidič, celkem sympatický mladý kluk, se na mě usmál a zeptal se na cíl mé cesty. Dívala jsem se mu do milé tváře a můj zvláštní pocit pořád sílil. Najednou slyším sama sebe, jak říkám, že mířím do města, které je přesně na opačnou stranu. "Aha, tak to ale stopuješ na špatný straně, musíš přejít silnici," poradil mi s úsměvem, zamával na rozloučenou a odfrčel. Nevěděla jsem, co to se mnou je, ale najednou mi na další stopování chyběla síla. Doploužila jsem se zpátky na nádraží, smířená s tím, že počkám na další spoj. Ve vlaku jsem si opřela hlavu o okýnko a přemýšlela, jak našim vysvětlím zpoždění. Chtělo se mi brečet. Nedovedla jsem si vysvětlit, co se to se mnou děje. Po chvíli se ve vagonu všichni zvědavě nahrnuli k oknům. Bez většího zájmu jsem mrkla ven na to, co všechny tak moc zaujalo. V ten moment by se ve mně krve nedořezal. Míjeli jsme zrovna nehodu na silnici. Všude blikající majáčky, záchranka, hasiči, policie... Auto bylo rozhadrované, zbyla z něj jen hromádka šrotu, přesto jsem je okamžitě poznala. I díky řidiči, který ležel vedle a zrovna ho přikrývali plachtou. Byl to ten kluk, kterého jsem ten den stopla.


Plním si přání
V té době jsem si začala uvědomovat, že se takové věci nedějí jen tak náhodou. Začala jsem se o tuhle problematiku zajímat, napůjčovala si spoustu knih o magii, záhadách, nevysvětlitelných věcech, ale i o duši, o energiích, karmě... Hodně mi to pomohlo, ale nakonec jsem se našla stejně až díky setkání s lidmi, kteří mi umožnili zorientovat se v tom, co se kolem mě děje. Myslím tím lidi, kteří věří v duši, v posmrtný život, v reinkarnaci, ve strážné anděly... Lidi, kteří vidí nebo vnímají to, co ostatní většinou nemohou. Stejně jako já. Dneska už vím, že všechno se řídí zákonem příčiny a následku a že štěstí je stav mysli. Když chceš být šťastná, tak budeš. Každé přání se ti může splnit, když o ně budeš moc stát a nepůjde o něco, co by někomu ublížilo. Spoustu věcí dokážeme ovlivnit prosbou, sugescí, intuicí. Jen je potřeba trénovat. Dříve či později se to podaří.

Před maturitou jsem byla jako jediná ze třídy naprosto v pohodě. Učila jsem se a žádala vyšší moc o sílu pro celou naši třídu. Den před maturou jsem listovala sešity a z každého předmětu jsem si určila jednu otázku, kterou jsem uměla nejlépe. Večer před usnutím jsem si v duchu promítla čísla těchhle otázek a intenzivně si vtiskávala do hlavy obrázek, že si je ráno před komisí vylosuju. A taky že jo. Splnilo se mi to do puntíku. Vytáhla jsem si přesně ty otázky, které jsem chtěla.
Silniční drama
Po střední škole jsem se rozhodla, že si prodloužím mladí, a vystřídala jsem kámošku coby au-pair u rodiny v Německu. Není to na konci světa, takže jezdím často domů za rodinou a přáteli. Původně jsem cestovala autobusy, ale bylo to časově náročné, tak jsem si pořídila ojeté auto. Na jaře jsem se zase jednou vracela domů, frčela si to po silnici, když najednou pár desítek metrů přede mnou začal z vedlejšího pruhu předjíždět jeden kamion druhý. Prvotní reflex bylo samozřejmě dupnout na brzdu, ale už bylo pozdě. Všechno to bylo dílkem okamžiku. S hrůzou jsem zavřela oči a hlavou mi prolítlo: Tak teď, teď je konec. Sbohem, světe. Potom jsem vnímala obrovský tlak, hvízdání a rázem hrobové ticho. Jako bych se probrala z transu! Ohlédla jsem se zpět, oba kamiony brzdily u krajnice a řidič jednoho z nich ke mně běžel. Za chvíli bylo kolem mě plno lidí, všichni se překřikovali. Seděla jsem v autě, ruce na volantu, a třásla se. Prý jsem strhla volant přesně mezi kamiony a projela škvírou mezi nimi. Na tom by ještě nebylo nic tak zvláštního, kdyby ta mezera nebyla půlmetrová! Nikdo z přihlížejících lidí to nechápal.

Spásná angína
Hodně zvláštní byla příhoda s dovolenou. Rodiče špatně snáší fakt, že jsem skoro pořád v Německu. Tenkrát jsem chodila s Němcem Hansem a do Čech mě to tudíž moc netáhlo. Pořád jsem našim slibovala, že přijedu, ale nakonec jsem se pokaždé vymluvila. Blížily se Vánoce a táta mi volal, že pro mě mají dárek. Byl to společný zájezd do Thajska, kde jsme měli strávit Vánoce, Silvestr a Nový rok. Těšila jsem se, ale zároveň se mi nechtělo opustit na deset dnů miláčka. Dva dny před odletem jsem dostala horečky a doktor mi diagnostikoval těžkou angínu. Volala jsem tátovi, byl hrozně naštvaný, že se vymlouvám na nemoc, ale že když nechci letět a radši strávím konec roku s Hansem, nepoletí ani on s mámou. Zájezd stornoval, a protože bylo těsně před odletem, nevrátili mu skoro žádné peníze. Moc mě ranilo, že mi nevěřil. Přítel jel na Vánoce za svou rodinou, a já zůstala sama v podstatě u cizí rodiny. Vypnula jsem mobil, bylo mi smutno. Štědrý den a svátky jsem strávila v podivné apatii. Chtěla jsem se usmířit s tátou, ale nevěděla jak. Nakonec opět zasáhl osud. Třetí den po Vánocích se ve dveřích domu mé hostitelské rodiny zjevili rodiče. Vykulení, co se mnou je, proč mám vypnutý mobil. Táta mě mezi dveřmi objal a omlouval se mi, máma brečela. Nechápala jsem, co se děje. "Tys neviděla zprávy?" ptala se mě máma. Když mi oznámili, že letovisko, kde jsme měli být ubytovaní, smetla tsunami, málem to se mnou švihlo.


Astrální cesty
Od loňska se o paranormální jevy zajímám ještě víc. Setkala jsem se dokonce s nefalšovaným šamanem. Fakticky:-). Nežije v pralese a nevyvolává déšť, je to normální člověk, který ovšem stejně jako své tělo ovládá i ducha a mysl. Pozná příčinu nemocí a umí léčit kouzlem. A taky astrálně cestovat, což naučil i mě. Tvoje astrální tělo, tj. něco jako duševní obraz těla, opustí fyzickou schránku a na stříbrné šňůrce se vydá, kam se mu zachce. Někdo se to naučí hned, jiný za čtvrt roku. Můžeš tak navštívit jakékoli místo v prostoru i čase, přenést se do minulosti nebo budoucnosti. Vše přitom vidíš a prožíváš. Díky tomu jsem odhalila falešné přátele, pomohla kámošce, podívala do míst jinak zakázaných:-), a hlavně poznala samu sebe i svého anděla strážného. Máme ho každý, a můžeme se s ním dorozumívat. Tihle ochránci dělají vše pro naše dobro. I když se ti zdá, že ti nic nevychází, věř, že i to má důvod. Ke všemu zlému musí dojít, aby následovalo něco pozitivního a život směřoval, kam směřovat má. Tedy ke štěstí."

10 lží na které kluky ještě víc dostaneš!

18. ledna 2010 v 17:09 jak na kluky ♂
Lhát se sice nemá,ale tyhle lži určiě neuškodí jsou to tzv. neškodné lži jen díky ním ho ještě víc utáhneš(v lásce je všechno dovoleno)=)
1 "Nemám ráda namakané svalovce. Moc jim záleží na vzhledu."
Proč zalhat: Když bude vědět, že ti jeho vychrtlý hrudník a ruce jak tyčky nevadí, přestane se konečně stydět shodit před tebou tričko. A nebude žárlit, když se o přestávce zapovídáš s největším školní korbou.

2 "V basketu jsi třída. Hrál jsi profesionálně?"
Proč zalhat: Mírné přifouknutí jeho ega nenapáchá žádnou škodu, naopak. Koho by netěšily lichotky? I když víš, že vždycky hrál jen za školní tým, po tvé pochvale se bude cítit jako velká hvězda NBA.

3 "Můj bývalý kluk líbal jako uslintaný pes."
Proč zalhat: Tuhle lež použij, když je to tvůj současný přítel, kdo u líbání produkuje neuvěřitelné množství slin. Vyděsí ho představa, že bys v budoucnu mohla pomluvit jeho líbací techniku a začne se snažit, aby tě příště líbal jako samotný bůh lásky.

4 "Jestli se mi líbí Tomáš? Vůbec není můj typ!"
Proč zalhat: I když váš společný kámoš vypadá jako věrná kopie Orlanda Blooma, rozhodně zapírej, že se ti z něj podlamují kolena. Mohl by začít žárlit a dělat ti scény, kdykoli se Tomáš zjeví ve vašem okolí.

5 "Jsem ráda, že máš tolik kamarádek, se kterými si rozumíš."
Proč zalhat: Samozřejmě máš vztek, když se kolem něj motají jiné holky, se kterými tráví čas, místo aby byl s tebou. Jenže když mu to dáš najevo, v jeho očích se změníš v žárlivku. Tvař se, že ti jeho přátelé nevadí, a uvidíš, že mu najednou začneš chybět:-).

6 "Hahahaha! Jsi vtipnější než Jirka Mádl!"
Proč zalhat: Srovnáním se svým oblíbencem mu napumpuješ sebevědomí k prasknutí a docílíš toho, že se bude moct přetrhnout, aby byl v tvých očích ten nejvtipnější, nejdokonalejší, nejúžasnější... A pozornosti není nikdy dost, co říkáš?

7 "Moji rodiče si myslí, že jsi fajn sympaťák."
Proč zalhat: V přítomnosti tvých rodičů až doteď rudnul a sotva ze sebe vykoktal pozdrav. Když použiješ rafinované lži, uvolní se a tví rodiče budou konečně moct zjistit, že je opravdu fajn kluk (až na ty příšerné vytahané skejťácké kalhoty:-)).

8 "Dneska jsi tu za největšího borce!"
Proč zalhat: Tuhle větu prones, když se na večírku nečekaně potkáte s tvým bývalým, který na tvého kluka hází nepřátelské pohledy. Dokud nepovzbudíš jeho mužské ego, bude se cítit nejistě a s tvým ex se bude v duchu pořád srovnávat.

9 "Tvoje mladší ségra je fakt roztomilá."
Proč zalhat: Přestože je to protivný, rozmazlený spratek, který ti dělá jen samé naschvály, on v ní nejspíš vidí malou princeznu, nad kterou drží coby velký bratr ochrannou ruku. kodí

10 "Píšu do školy esej na téma, jak se Orlando Bloom ztotožňuje se svou filmovou postavou."
Proč zalhat: Přece ho nebudeš nervovat přiznáním, že si nový film Orlanda Blooma pouštíš pořád dokola kvůli jeho úžasně sexy vzhledu. To, že se ti o jeho rošťáckém úsměvu v noci zdá, tvůj kluk vědět nemusí.

Klučičí pravdy,které platí

18. ledna 2010 v 17:08 jak na kluky ♂
Pokud o tebe stojí, ozve se

Rafinovaně mu vnutíš své číslo a pak celé hodiny, dny a týdny nervózně hypnotizuješ telefon. Když nevolá, v duchu ho omlouváš, že se mu určitě něco přihodilo nebo že tvé číslo ztratil. Přestaň se obelhávat. Kdyby o kontakt s tebou stál, způsob by si našel. Jestli nevolá, znamená to jediné: nemá zájem.
Proč to tak je?
Pro kluky je největší motivací samotné dobývání cíle. A bez boje se jen tak nevzdávají.

Se zničeným přátelstvím si hlavu neláme
Máš super kámoše, ale ráda bys váš vztah posunula do vážnější, romantičtější roviny a pasovala ho na svého kluka. On se ale vztahu brání s tím, že nechce zničit ryzí přátelství. Nevěř mu ani slovo! Chce ti pouze jemně naznačit, že nejsi jeho typ. Kdyby o tebe stál jako o svou přítelkyni, tutově by chození neodmítl.
Proč to tak je?
Co se přátelství týče, nejvíc si stejně cení party kámošů.

Jestli tě podvedl, už s tebou dávno skoncoval
Kluk, který tě podvádí, jako by naznačoval: nezáleží mi na tobě a našem vztahu. Možná ti to neřekl do očí, ale odpověz si na otázku, jestli chceš chodit s někým, kdo si tě neváží a pohrdá tvou láskou. Možná máš pocit, že ho i tak miluješ, jenže jeho úlety tě budou navždy akorát trápit, protože se nedají vzít zpět.
Proč to tak je?
Pro některé kluky je fyzická láska jen odreagováním, což však nemění nic na tom, že mu už nikdy nemůžeš důvěřovat.

Miluje tě, ale až po třech pivech
Když kalí s partou a opije se, dějou se s ním dvě věci. Cítí všeobjímající lásku k celému světu (ano, i k tobě) a cloumá s ním touha po sexu. Jestli ti vyznává lásku, až když se podívá na dno pár půllitrům, buď ve střehu. Ráno bude asi přemýšlet, jak tě co nejrychleji dostat ze své postele.
Proč to tak je?
Alkohol boří zábrany a ráno většinou jeden z vás (nebo oba) lituje.

Když rozchod, tak definitivní
Jestli se odhodlal dát ti kopačky, ber to jako definitivní konec. Pravděpodobně na tebe nemyslí, neprolévá litry slz, nečeká na smsku, ani nepřemýšlí, proč vám to spolu neklapalo. Je to kruté, ale jsi pro něj uzavřenou kapitolou. Některé páry to dají po rozchodu dohromady, ale většina kluků o pokračování nestojí.
Proč to tak je?
Romantik se možná nechá zlomit tvými slzami a drsňák pozná, že mu chybíš. Ale statistiky mluví jasně: "Slepované" vztahy krachují.

Proč ještě nemáš kluka?Nejčastější chyby!

18. ledna 2010 v 17:08 jak na kluky ♂
Infantilní smíšek
KDE TO DRHNE: Jestli ses do povědomí spolužáků zapsala jako "Nikýska, která má mocinky láda svoje belušky Denisku, Haničku a Peťulku, nejladši papá pizzu a nemá láda květáček, páč je fůůj", nediv se, že se ti kluci vyhýbají obloukem. Šišlání fakt není sexy. "Bára od nás ze třídy je krásná holka. Jenomže se pořád všemu hloupě chichotá, před písemkou si staví na lavici růžovýho medvídka pro štěstí a na xchatu má přezdívku Angel_pusinka. Máme z ní s klukama děsnou srandu," popisuje dětinské prohřešky sedmnáctiletý Pavel.
JAK Z TOHO VEN: Vyházej ze školního batohu plyšáky a na sešitové obaly přestaň lepit třpytivé samolepky. Nehihňej se a nenapodobuj slovník čtyřletý ségry. Když se proměníš z infantilního dítěte v cool slečnu, nápadníci se o tebe poperou jak malí kluci:-).

Nedbalý vzhled


KDE TO DRHNE:
"Mojí noční můrou je holka, která páchne potem, má srostlý obočí a na tričku skvrnu od zubní pasty," vypadlo nedávno z osmnáctiletého bráchy mé kamarádky Lucky. Jasně, vzhled není ve vztahu to nejdůležitější. Nikdo taky netvrdí, že si máš z pokojíčku udělat soukromý kosmetický salon. Stačí, když budeš upravená a svěží.
JAK Z TOHO VEN: Používej antiperspirant, protože nikdo nechce chodit 's tou, co smrdí'. Měj vždy po ruce žvýkačky pro případ, že se tvůj idol mihne na školní chodbě zrovna ve chvíli, kdy jsi dojedla chleba s česnekovou pomazánkou, který ti máma připravila k sváče. A i když se ti večer nechce, umyj si vlasy. Mastné háro ti na kráse nepřidá.

Ledová královna
KDE TO DRHNE: Kamarádi by za tebe dýchali, protože vědí, že jsi správná holka, která nezkazí žádnou legraci. Máš ale problém navázat kontakt s cizími lidmi. Působíš na ně nepřístupně a odtažitě, možná i trochu namyšleně. Za kamennou tváří pravděpodobně skrýváš vlastní nejistotu a malé sebevědomí. Připadá ti trapné usmívat se na cizí, natož na kluka, který se ti líbí.
JAK Z TOHO VEN: Usmívej se, komunikuj, buď zvědavá! Když ho potkáš, pro začátek nasaď na tvář lehkého přátelského smajlíka:-). Při pokecu s ním se netvař znuděně a dívej se mu do očí. A vyptávej se. (Fakt děláš karate, jó?) Klukům se líbí, když se o ně holka zajímá, připadají si důležití:-).

Dvě "P"
KDE TO DRHNE: Místo pověstných pěti P máš dvě. Jsi povrchní a pomlouváš. "Totálně mě znechutí, když s sebou holka všude tahá drbací kroužek svých kámošek. Pomlouvání je hrozná věc. A taky to, když žije jen vymetáním diskoték nebo řeší otázky typu: Nejsem moc tlustá? Nezdá se ti, že Katce to žlutý tričko vůbec nesluší? Ty chceš koupit popcorn? A víš, kolik má kalorií? Taková holka fakt není vhodný materiál pro vztah," tvrdí devatenáctiletý Petr.
JAK Z TOHO VEN: Když budeš pomlouvat, tvůj vysněný kluk se tě neodváží oslovit. Co kdybys ho odmítla a vzápětí zdrbla? Kluci se bojí kritiček a ještě víc prázdných bárbín, které zajímá jen péče o zevnějšek. Začni vnímat svět kolem a neřeš hlouposti.

Drsoňka a la kluk
KDE TO DRHNE: Pětka z matiky? No a...? To se vsákne. Zradila tě kámoška? Ať se jde bodnout. Všechno máš na háku. Platíš za rebela třídy, odsekáváš učitelům a po škole chodíš s klukama na pivko. Když tě někdo naštve, okamžitě vystartuješ: "Chceš ránu?" Se spolužačkami si nerozumíš, protože tě nebaví nákupy ani tříhodinové kecání o klukách. Oblečení neřešíš, v šatníku máš pár hoperských kalhot a tmavé mikiny.
JAK Z TOHO VEN: Kluci tě berou jako inventář party a oslovují tě důvěrně "vole". Je to proto, že v tobě vidí spíš kámoše než objekt milostné touhy. Zřejmě jim u tebe chybí víc holčičí něžnosti nebo sex-appealu. Nemusíš kvůli tomu vyházet oblíbené streetové oblečky a navléct se do růžové sukně. Stačí změnit přístup k životu a brát ho víc žensky. Neboj se ukázat city a přiznat, že jsi zamilovaná nebo že je ti zrovna do pláče.

Příliš dokonalá
KDE TO DRHNE: Vypadáš naprosto fantasticky a z fleku by ses mohla přihlásit do soutěže miss. Nejsi nafoukaná, máš partu skvělých přátel, na které je spolehnutí, ve škole ti to pálí. Víš, co chceš, nebojíš se říct svůj názor a jsi nejoblíbenější holka ze třídy. Chodíš do kurzu francouzštiny, na party s kamarády i do basketbalového kroužku. Jenže - s nikým nechodíš!
JAK Z TOHO VEN: Kde je problém? Jsi prostě příliš dokonalá a kluci se tě bojí oslovit. Předem si totiž říkají, že na takovou skvělou holku, jako jsi ty, nemají. Svazuje je strach z toho, že bys jejich pozvání na kafe stopro odmítla. Když se ti někdo zalíbí, prolom ledy jako první a neboj se začít s ním flirtovat. Taky by ses určitě bála oslovit Brada Pitta:-)!

PROČ nemáš kluka? Pohled z druhého břehu:-)
"Protože jsme nedostatkový zboží:-)! Ale ujišťuju tě, že i pro nás kluky je to peklo! Bydlím v Práglu, kde žijí tisíce nezadaných mladých holek, tedy vlastně mých potenciálních partnerek, ale stačí si udělat malý experiment: počkat čtvrt hoďky u výstupu z metra a pátrat v tom davu po nějaké slečně, která nevypadá jak podle modelkovský šablonky a její výraz neříká: ,Jestli ti venku neparkuje sporťák a tvůj nejlepší kámoš není Sámer Issa, tak na mě, brouku, zapomeň...' Máme to taky těžký!"
Pepa, 20 let

5 ZPŮSOBŮ, jak o svůj úlovek zase rychle přijít, aneb tohle FAKT NEZKOUŠEJ:
* čti mu tajně SMSky a zkus se mu nabourat do e-mailu
*
dělej mu žárlivé scény před kamarády
*
na veřejnosti ho oslovuj "Truhlíčku, Myšáčku nebo Šmudlíku"
*
rozbreč se pokaždé, když se mazlíte, a vzlykej, jak moc jsi šťastná
*
vyhrožuj mu rozchodem pokaždé, když se podívá na jinou holku

Je to ten pravý?Je to láska nebo tě jen přitahuje?

18. ledna 2010 v 17:07 jak na kluky ♂
PŘIROZENOST
Je to jen pobláznění, když...
...před ním hraješ divadlo.
Máš potřebu předvádět se, líčíš se i na tělocvik a celkově se snažíš vypadat stále dokonale. Jsi pevně přesvědčená, že jedině tak ho okouzlíš. Jenže ten pravý pozná, že jsi úžasná, i když se před ním objevíš nenalíčená ve vytahaných teplákách.

Je to láska, když...
...jsi sama sebou.
Víš moc dobře, že nemusíš být dokonalá, aby tě miloval. Chováš se k němu jako k nejlepší kámošce, nepřemýšlíš nad každým slovem, které před ním vypustíš z pusy, a když se ti před ním stane nějaký trapas, neděláš z toho katastrofu, ale společně se tomu zasmějete.


VZHLED
Je to jen pobláznění, když...
...vypadá božsky. A dál?
Pořád myslíš na jeho sexy pusu a žhavý pohled, kterým tě propaluje. Když tě vezme za ruku, víš, že ti spolužačky závidí. Podívej se na to realisticky: chodíš s ním jenom proto, že dobře vypadá a každá by ho chtěla? Trochu šílený, co? Poohlédni se jinde.

Je to láska, když...
...je prostě takový, jaký je - pro tebe naprosto úžasný!
Vždycky jsi měla na kluky přísná měřítka. Blond vlasy, sladký úsměv, vymakaná postava. Prostě někdo ve stylu Paula Walkera:-). A teď se ti najednou točí hlava z kluka, který vypadá, že má náběh na anorexii, nosí brýle a jedny džíny tahá pořád dokola. Ale má svůj názor, dokáže tě rozesmát, poslouchá, co říkáš, a nikdy ti nezapomene popřát k svátku. Ty vlastně nechceš žádného Paula a ideální znaky tvého idola jdou stranou. Svojí lásku už jsi našla!

NÁKLONNOST
Je to jen pobláznění, když...
...chová se k tobě pozorně, jen když nikdo není kolem.
Ne, že by na tebe byl vyloženě sprostý, když jste venku s partou. Ovšem rozhodně se nedá říct, že by si tě všímal a choval se zvlášť mile. Existuje tady možnost, že se před ostatními jenom zdráhá projevit city... Jednoduše se ho napřímo zeptej. Horší varianta je, jestli před klukama háže ramena, že "se šprtkou, jako jsi ty, by teda nikdy nechodil". S takovým přece nebudeš ztrácet čas! Najdi si někoho, kdo bude šťastný a pyšný, že tě má.

Je to láska, když...
...náklonnost k tobě dává jasně najevo a nestydí se za to.
Zapojuje tě do hovoru se svými přáteli, všem tě představuje jako svou holku, a když v kině potkáte jeho bývalou holku, nesnaží se tvářit, že jste tu oba úplnou náhodou. Všichni vás berou jako pár, rodičům tě představil už dávno a o víkendech u něj docela často přespáváš. Miluje tě a chce to dát najevo celému světu!

SEX
Je to jen pobláznění, když...
...jakmile jste sami, sápe se na tebe.
Je fajn, že ho tak moc rozpaluješ, ale dej si bacha, aby mu nešlo jen o sex. Jestli tě fakt miluje, bude si s tebou se stejnou vášní jenom povídat:-) a nenaštve se, když jednou vynecháte sexuální rozcvičku. Šlo mu jen o to jedno? Tak sbohem, frajere!

Je to láska, když...
...mu jde hlavně o tebe.
Místo aby tě povalil naznak, jakmile za sebou zavřete dveře, vysvětluje ti chemii, se kterou ve škole válčíš. Vezme tě do kina a automaticky si nehraje na sexuálního loudila:-). Dokáže si s dlouho povídat o rodině i přátelích. Skvělá partie:-)!

LÁSKA JE...
Heath Ledger "Láska ti totálně zamotá hlavu, změní hodnoty a převrátí život naruby. Někdy ti spadne z nebe, někdy o ni musíš zabojovat, ale vždycky stojí za to!"

Kirsten Dunst
"V jednoduchosti je láska! Nesnáším náznaky, které kluci používají. Máš mě rád nebo ne? Jestli jo, prostě to řekni a nezkoušej na mně laciné triky."

Elijah Wood
"Nedokážu definovat, co je láska, dokud se nezamiluju. Vlastně ani potom to vnitřní chvění směřované k jedinému člověku nejde popsat..."

NEMOCNÁ LÁSKOU?
Že se samou láskou vznášíš v oblacích poznáš i bez doktora. Máš následující příznaky?

Motýlci v břiše
Pocit, že se ti v břiše vznáší hejno motýlků, má na svědomí tvůj zamilovaný mozek, který v řídící centrále pocitů uvolňuje hormon fenylethylamin.

Pocení rukou
Jakmile je tvůj idol nablízku, zpotí se ti díky nárůstu adrenalinu v krvi dlaně. Pot obsahuje feromony - vůni, která nás podvědomě přitahuje k tomu pravému.

Uhranutí mysli
Když se zamiluješ, nemůžeš ho dostat z hlavy. Podobné příznaky má psychická porucha, při které má člověk potřebu kontrolovat, jestli například zamknul dveře.

Líbačka podle znamení ♥

18. ledna 2010 v 17:06 | daffy |  jak na kluky ♂
Beran:
Vaše polibky jsou rychlé a prudce přizpůsobivé, plné potěšení, které však brzy vyprchá.
Býk:
Vaše polibky váhají; jsou opatrné, upřímné, dokážou však pokračovat vytrvale dál a dál..
Blíženci:
Vaše polibky bývají často přerušovány křečovitým chechotem, usměvy a směšnými poznámkami.
Rak:
Vaše polibky jsou teplé a něžné a nikdo se jich nebude chtít zbavit.
Lev:
Vaše polibky jsou divoké a vášnivé, kousavé a dravé. Očekáváte potlesk za váš výkon.
Panna:
Vaše polibky jsou tak jemné a čisté, že si jich vaše drahá polovička všimne až když s líbáním skončíte.
Váhy:
Příliš se obáváte o svůj dech, než aby jste se odvážili opravdu líbat.
Štír:
Přeskakujete polibky a jdete přímo k věci .. ať už tím je myšleno cokoli.
Střelec:
Vaše polibky jsou překvapivé, políbené oběti nechávají toužit a čekat více.
Kozoroh:
Vaše polibky jsou intenzivní a ušlechtilé okamžiky kontrastu napětí vašeho dne.
Vodnář:
Vaše polibky jsou mokré a špinavé, stále se snažíte otevírat při líbaní oči.
Ryby:
Vaše polibky jsou romantické, zamilované a věčné.