PÉČE O PIERCING

18. ledna 2010 v 19:04 |  piercingy

PÉČE O PIERCING


V případě, že máte s piercingem JAKÝKOLIV problém či podezření že něco není v pořádku, okamžitě kontaktujte svého piercera a to nejlépe telefonicky. Ten zhodnotí závažnost situace a doporučí další postup, případně si s vámi smluví schůzku ve studiu.

Pro nás v HELL.cz piercing nekončí píchnutím. Jsme zde od toho, abychom vám s péčí o piercing pomohli až do celkového zahojení a k vaší úplné spokojenosti. Tato služba je pro nás samozřejmostí a je zdarma!

Případně se postaráme i o piercingy z jiných studií, kde si s následky své práce nevědí rady nebo vás s řešením problému odmítli! Většina lékařů (bohužel) řeší sebebanálnější problém s piercingem radou šperk vyndat. Toto v HELL.cz považujeme za krajní řešení, ke kterému se přikláníme jen pokud jsme opravdu vyčerpali všechny možnosti piercing zachránit.

Jak se o piercing starat?

U většiny piercingů se v první fázi hojení okolo ústí piercingu tvoří žlutý stroupek. To je zaschlý tkáňový mok, který tělo z rány vylučuje při hojení. Ten neodlupujte, narušili byste tím i nově vytvořenou tkáň. Místo toho ho opatrně omyjte vlažnou vodou za použití vatové tyčinky či gázy. K omytí můžete použít i antibakteriální mýdlo, které u nás dostanete zdarma k piercingu a nebo seženete v lékárně. Mýdlovou pěnu nechte okolo vpichů působit cca minutu (nikoli déle) a následně smyjte vodou. Mýdlo by se nemělo dostat přímo do rány.
Piercing pak omyjte opět za pomocí vatové tyčinky vlažným solným roztokem. Ten připravte v čisté sklenici v poměru špetka soli (kuchyňské nebo mořské) na velkého panáka (5 cl) vody. Tento roztok je spolehlivým a zároveň neagresivním desinfekčním prostředkem. Pokud je to možné, doporučujeme ponořit piercing přímo do slané vody (resp. sklenici se slanou vodou přiložit přímo na místo piercingu) a nechat působit cca 2 minuty. Piercing pak nechte oschnout (či opatrně osušte za použití nejlépe sterilního materiálu).
Šperkem v ráně raději nepohybujte (nebo zásadně až poté, co voda kompletně rozpustila usazený stroupek na okraji šperku), mohlo by to vést k podráždění nebo natržení vpichu.
Výše uvedeným způsoben čistěte piercing po dobu prvních několika týdnů 2-3x denně (častější čistění hojení neurychlí). Postupem času bude stačit piercing čistit jednou denně, nicméně i po úplném zahojení je nutné piercing čistit preventivně (např. jednou týdně), neboť se kolem něj budou stále tvořit usazeniny v důsledku neustálé obnovy kůže a produkce kožního mazu. Tyto nečistoty by mohly vést (např. v kombinaci se sníženou imunitou) k opětovným problémům s piercingem.

Pokud se v průběhu péče o piercing vyskytnou alergické reakce (jako je zarudnutí dané oblasti, svědění či podráždění), vysaďte při péči antibakteriální mýdlo a ujistěte se, že koncentrace slané vody není příliš silná. V případě, že by alergické reakce přetrvávala, kontaktujte nás co nejdříve.

Hojící proces můžete podpořit užíváním vitamínu C, E , B komplex, hořčíku, zinku a omezením kouření, které hojivé procesy zpomaluje.

Na péči o piercing nedoporučujeme

Framykoin ani žádná jiná antibiotika. Ta jsou třeba POUZE v případě zánětu, kterému se preventivní péčí vyhnete. Dále nedoporučujeme alkohol a peroxid vodíku, který vysušuje pokožku a dráždí nezahojenou ránu.
Pokud máte dobré předchozí zkušenosti, můžete použít čajovníkový olej (Tea Tree Oil), nicméně na něj nemálo lidí reaguje alergicky a nikdy by se neměl používat nezředěný.

Co je normální

Pro organismus piercing představuje cizí předmět, ale pokud má ideální podmínky (tzn. vy se o piercing pěkně staráte) za vynaložení určitého úsilí se s ním vyrovná. Běžná reakce organizmu na čerstvý piercing je následující:
  • Pokožka v místě vpichu může být zarudlá, citlivá na dotek, bolet nebo svědit.
  • V prvních několika dnech může docházet k lehkému krvácení, zejména u genitálních piercingů.
  • V místě vpichu a na šperku se usazuje nažloutlý výtok (jde o tkáňový mok, který tělo vylučuje při hojení).

Co už je problém aneb kdy kontaktovat piercera/piercerku

Nejčastějším problémem s nezahojeným piercingem je zanesení infekce. Ta se projevuje takto:
  • Napuchnutí a zarudnutí piercingu.
  • Pocit horka okolo piercingu.
  • Bodavá nebo řezavá bolest v piercingu.
  • Výtok nažloutlého, nazelenalého či šedavého hnisu z piercingu, zejména po jeho stisknutí.
Pokud infekci podchytíte v začátku, stačí se začít o piercing intenzivně starat, přikládat obklady z horké slané vody které pomohou hnis vytáhnout a zároveň desinfikují. Pokud by se situace nelepšila či zhoršovala, kontaktujte nás a to raději dříve, než později. V žádném případě nevyndávejte šperk, je-li v ráně infekce. Mohlo by dojít k vytvoření abscesu a k následné sepsi.

Další komplikací, kdy je třeba co nejrychleji zjednat nápravu, je situace, kdy v důsledku otoku délka šperku nestačí k tomu, aby tělo mohlo piercing bez problémů hojit. Otok je sice po propíchnutí běžný, ale po dobu hojení by měl mít šperk vždy vůli. Proto necháváme ze začátku šperky delší a následně je zkracujeme. V případě, že je otok větší, kontaktuje co nejdříve svého piercera. Nejspíše bude nutné šperk vyměnit za delší, neboť zvýšený tlak na místo piercingu v důsledku krátkého šperků může vést k ještě většímu otoku a tudíž k ještě větším komplikacím.

Péče o jednotlivé typy piercingů

Piercing jazyka

Jazyk po propíchnutí oteče během cca 24 hodin, otok zůstává maximální obvykle další 2 dny, pak se jazyk začne pomalu vracet do původní podoby. K téměř úplnému opadnutí otoku dojde po cca 1 týdnu, kdy je již možné šperk vyměnit za kratší, doporučujeme jej však ale vyměnit nejdříve po 14 dnech, kdy je piercing již lépe zahojen a při výměně tudíž nedojde k jeho podráždění, které by mohlo vést k dalšímu otoku. Pro jazyk platí více než pro ostatní piercingy nutnost okolí vpichu včas a dostatečně zchladit, a to jak v létě, tak i v zimě (přece jen v zavřených ústech je stále stejně teplo, ať je venku třicet nad nulou, nebo třicet pod nulou). To, jak budete jazyk chladit, se přímo úměrně odrazí na tom, jak moc vám oteče a bude znesnadňovat a znepříjemňovat jídlo a mluvení. Ideální je v tomto případě nanuk (preferujte vodovou zmrzlinu před smetanovou), kostka ledu do úst nebo vyplachovat pusu ledovou vodou nebo eventuelně strčit jazyk pod odtočenou ledovou vodu z kohoutku. Některé z těcho metod (hlavně ta kostka ledu) mohou být až nepříjemně chladivé a mohou způspbit nachlazení, takže všecho s mírou? . Míru otoku můžete zmírnit i tím, že si dáte na spaní více polštářů, aby se jazyk dostal nad úrověn srdce. Piercing v jazyku je vhodné několikrát denně ústa vyplachovat kloktadlem - v lékárně lze zakoupit účinné dezinfekční ústní vody (např. Listerine, Corsodyl, Tantum Verde), které jsou vhodnější, než běžné zubní ústní vody prodávané v drogériích, preferovány jsou ty které nejsou založeny na alkoholové bázy. Jako náhražku lze použít vodný roztok kuchyňské soli (NaCl), přibližně v poměru 1 čajová lžička soli na 2dl vody . Jíst můžete v podstatě tak, jak vám to oteklý jazyk, respektive bolest v něm dovolí, pro první dny po piercingu doporučujeme kašovitou stravu. Dobré je vždy po jídle vypláchnout ústa vodou (tak, aby zmizely hrubé nečistoty) a pak některým z výše zmíněných prostředků. Důležité je čistit si pravidelně zuby, potažmo i hřbet jazyka - povlak hromadící se na zubech obsahuje množství bakterií, které mohou prodlužovat hojení piercingu.
Kouření
Po propíchnutí nekuřte nejlépe alespoň 8 hodin a v následujících 2 týdnech se pokuste kouření minimalizovat (čím víc budete kouřit, tím déle se bude piercing hojit). První dny po piercingu se snažte vyhnout pití ze společné nádoby, protože čerstvá rána může sloužit ke snadnějšímu přenosu nemocí. Po každé cigaretě si vypláchněte ústa ústní vodu, abyste minimalizovali riziko znečištění piercingu škodlivými látkami obsaženými v tabákových výrobcích .
Hraní si s piercingem, vytahování piericngu mezi zuby apod.
Minimálně 1 měsíc doporučujeme tuto a podobné aktivity omezit, protože čerstvá tkáň v okolí piercingu je jemná a velmi snadno se poškodí a zároveň je u nezahojeného piercingu riziko "zatažení" spodní kuličky do jazyka. U zahojeného piercingu se tato rizika téměř vytrácí, na rozdíl od rizika poškození zubní skloviny kovovým šperkem (proto doporučujeme plastové kuličky, 2 máte u nás k piercingu jazyka zdarma ).


Piercing uzdiček v ústech

Stejně, jako jsou tyto piercingy víceméně bezbolestné, tak se i dobře hojí. Doba hojení nepřesahuje několik dní (max. týdnů), hojí se obvykle bezproblémově a jediné, čím je možné hojení ještě trochu urychlit, je pravidelné vyplachování ústní dutiny kloktadlem a starat se o piercing obdobně jako o piercing jazyka.


Piercing pupku

Pupek je možná nejdéle se hojící piercing a k úplnému vyhojení potřebuje i déle než rok, proto i když si budete po 2 měsících myslet, že je naprosto zahojený, NENÍ TOMU TAK a je potřeba ho po tento rok stále brát jako místo, kudy může infekce vniknout do těla.
Tak, jako u každého piercingu, i zde dodržuj všeobecná pravidla pro správnou péči o piercing.
Péče prvních 20-30 dní
Náplast, kterou máte po propíchnutí pupek zalepen, sundejte buď večer nebo následné ráno při sprchování (náplast sprchování snese). Kolem piercingu se bude usazovat zaschlý tkáňový mok, na pohled to vypadá podobně jako ospalky. Je nesmírně důležité ho před omytím důkladně namočit a odstranit za vlhka, pokud byste se ho pokoušeli odstranit za sucha, mohlo by dojít k poškození nově vzniklé tkáně v pupku. Pupek opatrně omyjte vlažnou vodou a antibakteriálním mýdlem, které následně pečlivě spláchněte vodou, pokud by mýdlo zůstalo na piercingu, bude tkáň dráždit a vysušovat! 1x denně piercing antibakteriálním mýdlem a solným roztokem, opláchněte a nechte oschnout a pokud se budete pohybovat doma (bez oblečení), nechte piercing nezalepený. Jakmile někam půjdete, piercing přelepte a to ze 2 důvodů: náplast zamezí vniknutí nečistot do čerstvého piercingu a zároveň ochrání místo před mechanickým poškozením (ke kterému je čerstvý piercing náchylnější vzhledem k použití delšího šperku). Po prvních 2-4 týdnech již není třeba piercing pravidelně zalepovat, rozhodně ale neuškodí ho přelepit před náročnějšími pohybovými aktivitami, nebo aktivitách, kdy se do piercingu mohou dostat nečistoty (sport, plánované zpití do bezvědomí) Po dobu prvních 3 měsíců (nebo při problémech s hojením) se vyhněte dlouhodobému namáčení piercingu,rána by se takto mohla rozmokvat a také voda obsahující nečistoty (což je i voda ve vaně) které by mohli způsobit infekci.
Péče v následujících 3-12 měsících
Cca 3 měsíce po propíchnutí je možné šperk vyměnit za kratší (a eventuelně hezčí), šperk si nikde nekupujte, protože výměna je u nás samozřejmě zdarma a pokud budete chtít nějakou specialitku, určitě ji je možné přes nás objednat (optimalizaci rozměrů pořešíme my, čímž se vyhnete nákupu šperku, který do piercingu nebude ideálně pasovat). Rozhodně nedoporučujeme šperky kupovat v běžném obchodě (zlatnictví, bižuterie) nebo nespecializovaném e-shopu, protože následné komplikace se šperkem z nevhodného materiálu či nevhodné délky za to opravdu nestojí. Téměř jakýkoli šperk je možné objednat u nás, kde máte jistotu kvality za rozumnou cenu.V průběhu prvního roku po píchnutí je vhodné piercing 1x denně omýt stejným způsobem jako na počátku a eventuelně zalepit, pokud se budete věnovat nějaké aktivitě, která by mohla piercing ohrozit. Samozřejmě že pokud se vykoupete v rybníku plném chaluh nebo veřejném bazénu, pečlivě si piercing omyjte.

Piercing rtu (labret, madonna, medusa a další)

Piercing rtu se hojí poměrně rychle, je však často doprovázen otokem, kvůli kterému je pro aplikaci nutné použít delší šperk (nebo větší titanový kroužek), s ohledem na zuby používají téměř výhradně bioplastové šperky šetrnější na zuby a dásně.
Tak, jako u každého piercingu, i zde dodržuj všeobecná pravidla pro správnou péči o piercing . Zevnitř je vhodné piercing po každém jídle propláchnout desinfekční ústní vodou (např. Listerine, Corsodyl, Tantum Verde) nebo solným roztokem, a v prvních dnech se vyhněte konzumaci pálivých jídel. Tímto způsobem piercing čistěte i následujících cca 3-5 týdnů. Po této době sice piercing nebude zcela zahojen ale obvykle je zahojen do té míry, že ho lze bez problémů zkrátit na požadovanou délku. Pokud na zkrácení přijdete dřív, počítejte s tím, že ho zkrátíme pouze trochu a budete muset přijít ještě jednou. Při konečném zkrácení není problém vyměnit případně kuličku za hrot, který by v tu dobu již neměl překážet.

Piercing nosu

Ačkoli se piercing nosu hojí poměrně dlouho (cca 2 měsíce do tzv. "klidového stavu" a dalších cca 6 měsíců pro úplné vyhojení), nebývají s ním téměř nikdy problémy i přes jeho náročnější a nedokonalé možnosti čištění, které se ale dají eliminovat když nos ponoříte do slané vody. Tak, jako u každého piercingu, i zde dodržuj všeobecná pravidla pro správnou péči o piercing .
Na co si dát při piercingu nosu pozor :
Při smrkání, čištění piercingu a převlékání dávejte dobrý pozor, abyste za piercing nezavadili a nevytáhli jej z nosu. Následné nasazení do čerstvé rány je kvůli speciálnímu tvaru šperku do nosu (tzv. nostrilu) poměrně komplikované a pro nevybaveného a nezkušeného uživatele téměř nemožné. Pokud je šperk jen povytažen, zkuste ho šetrně zasunout zpět. Pokud to nejde nebo je vytažen úplně, okamžitě nás kontaktujte a domluvte se na nejbližším termínu možného nasazení. Pokud není možné přijít během několika málo hodin, je dobré si do piercingu strčit jiný šperk, aby se dírka úplně nezatáhla. Pro tento účel jsou nejvhodnější tenké rovné náušnice, ale použít můžete cokoli co je vyrobeno z alespoň trochu ušlechtilého materiálu. Pokud se stane, že vám z piercingového šperku vypadne kamínek (nejčasteji je příčinou telelná sterilizace), nic se nedeje. Šperk samozřejmě bezplatně vyměníme, jen pro tuto akci platí omezení, že tato výměna nemůže proběhnout v prvních 6 týdnech po propíchnutí, protože bychom výměnou zbytečně poškodili okolní tkáň.

Piercing obočí

Piercing obočí se hojí obvykle dobře, jeho slabým místem jsou ale nárazy a fyzický kontakt všeobecně. Tím, že je piercing umístěn proti nadočnicovému oblouku, jakékoli nárazy odnese kůže, kterou je piercing veden. Proto je vhodné tento piercing zvážit, pokud se nositel aktivně věnuje míčovým nebo kontaktním sportům. Mezi kontaktní sporty se počítá i nezávazná hospodská rvačka, proto se občas po zábavě tohoto typu uživatel s tímto piercingem rozloučí. Tak, jako u každého piercingu, i zde dodržuj všeobecná pravidla pro správnou péči o piercing.
Zpočátku je pro piercing použit delší šperk, s ohledem na vyšší pružnost a odolnost proti nárazům používáme většinou bioplastové šperky. Večer nebo ráno po provedení piercingu si místo opatrně omyjte vlažnou vodou a antibakteriálním mýdlem (pouze zvenku). Tímto způsobem piercing čistětedokud se piercing nezahojí. Na cca 5 týdnů po aplikaci ještě doporučujeme používat slanou vodu (pro urchleni procesu hojení)v poměru špetka soli na panáka (0,5cl) vody. Pokud se vám bude chtít celý propich do slané vody ponořte a původně zaschlé stroupky po rozmočení následně otřete. Např. vatovou tyčinkou, odličovacím tampónkem..apod.. Stroupky od rány neodtrhávejte, snadno se pak poškodí okolní tkáň propichu, takže tím ztěžujete hojení. Po cca 5ti týdnech sice piercing nebude zcela zahojen ale obvykle je zahojen do té míry, že ho lze bez problémů zkrátit na požadovanou délku. Pokud na zkrácení přijdete dřív, počítejte s tím, že ho zkrátíme pouze trochu a budete muset přijít ještě jednou. Při konečném zkrácení není problém vyměnit případně kuličky za hroty, které by v tu dobu již neměly překážet.

Piercing bradavek

Podobně jako piercing pupku, hojí se i piercingy bradavek velmi dlouho a v některých případech se není možné vyhnout komplikacím. U piercingu bradavek je navíc poměrně vysoká šance, že při nejrůznějších aktivitách dojde k zachycení šperku za oděv (jiné šperky, piercing partnera) a následné natržení nezahojeného piercingu opravdu nepatří mezi příjemné zážitky. Tak, jako u každého piercingu, i zde dodržuj všeobecná pravidla pro správnou péči o piercing.
Péče prvních 20-30 dní
Náplast, kterou máte po propíchnutí bradavku zalepenu, sundejte buď večer nebo následné ráno při sprchování (náplast sprchování snese, u mužských bradavek může dojít následkem sundavání náplasti k nežádoucí depilaci). Kolem piercingu se bude usazovat zaschlý tkáňový mok, na pohled vypadá podobně jako ospalky. Je nesmírně důležité ho před omytím důkladně namočit a odstranit za vlhka, pokud byste se ho pokoušeli odstranit za sucha, mohlo by dojít k poškození nově vzniklé tkáně v bradavce. Pokud se budete pohybovat doma (bez oblečení), nechte piercing nezalepený. Jakmile někam půjdete, piercing přelepte ze 2 důvodů: náplast zamezí vniknutí nečistot do čerstvého piercingu a zároveň ochrání místo před mechanickým poškozením (ke kterému je čerstvý piercing náchylnější vzhledem k použití delšího šperku). Po prvních 2-4 týdnech již není třeba piercing pravidelně zalepovat, rozhodně ale neuškodí ho přelepit před náročnějšími pohybovými aktivitami, nebo aktivitách, kdy se do piercingu mohou dostat nečistoty,prach, pot apod. (sport, plánované zpití do bezvědomí,). V prvních 3 měsících (nebo při problémech s hojením) se vyhněte dlouhodobému namáčení piercingu (např. válení se ve vaně), rána by se takto mohla rozmokvat.
Péče v následujících 3-12 měsících
Cca 3 měsíce po propíchnutí je možné šperk vyměnit za kratší. V průběhu prvního roku po píchnutí je vhodné piercing 1x denně omýt stejným způsobem jako na počátku a eventuelně zalepit, pokud se budete věnovat nějaké aktivitě, která by mohla piercing ohrozit. Samozřejmě, že pokud se vykoupete v rybníku plném chaluh nebo veřejném bazénu, pečlivě si piercing omyjte, pokud však piercing stále není zahojený, mohlo by toto koupání způsobit zanesení infekce a následné komplikace.

Ženské genitální piercingy

Christina
Christina je z technického pohledu někde na pomezí genitálních a surface piercingů a tomu odpovídá i doba jejího hojení, která je několikanásobně delší než u ostatních piercingů v této oblasti. Péče o tento piercing je tedy podobná, jako péče o piercing v pupku nebo surface piercing.
Celková doba potřebná k vyhojení je cca 1 rok (i když obvykle to už po 2 měsících vypadá celkem dobře) a po tuto dobu je nutné dodržovat všeobecná pravidla pro správnou péči o piercing.
V prvních 3 měsících (nebo při problémech s hojením) se vyhněte dlouhodobému namáčení piercingu (např. válení se ve vaně), rána by se takto mohla rozmokvat. Pro piercing christiny většinou používáme bioplastový šperk, který je zpočátku delší, kvůli případnému otoku a z důvodu lepšího čištění. Tento šperk je možné zkrátit na cílovou délku po cca 2 měsících, v případě, že šperk přečnívá tolik, že se často zachytává za oděv, je možné ho částečně zkrátit již po 3 týdnech.

Ostatní ženské genitální piercingy
Do této skupiny patří vertical hood, horizontal hood, piercingy stydkých pysků a fourchette piercing. Všechny tyto piercingy se hojí velmi dobře, ve většině případů jsou již za měsíc úplně vyhojeny. Na zkrácení či výměnu šperku je možné přijít již po 2 týdnech (když to bude o něco déle bude to jen lepší, samozřejmě jen pokud o šperk nezatrháváte a nepřekáží). Pro čištění je sice možné použít i antibakteriální mýdlo, ale vzhledem ke sliznici může působit trochu agresivně, proto pro čištění použijte raději pouze solný roztok popř. desinfekční účinky má i moč (vlastní pochopitelně), která je u těchto případů jedním z nejvhodnějších prostředků (a vzhledem k umístění piercingu i nejdostupnějším). Omezení plynoucí z těchto piercingů nejsou významná, jen v případě piercingů stydkých pysků a fourchette piercingu (tedy piercingů v oblasti poševního vchodu) neškodí vyšší opatrnost při sexu. Roztahování těchto piercingů je možné již po cca měsící.

Mužské genitální piercingy

Hardcore piercingy
Do této skupiny se řadí PA piercing, Reversed PA piercing, Apadravya, Ampallang a Dydoe piercingy. Tyto se dále dají rozdělit na ty, co neprocházejí močovou trubicí (dydoe, některé ampallangy) a na ty, co močovou trubici protínají (všechny ostatní). Hlavním rozdílem je, že piercingy procházející močovou trubicí se hojí výrazně rychleji a lépe díky desinfekčnímu účinku moči. Péče o ty "procházející" je většinou omezena na občasné omytí slanou vodou a moč se postará o zbytek, u těch neprocházejících je třeba věnovat čištění zvýšenou pozornost a čistit je slaným roztokem. Omezení v sexu je dané zejména bolestivostí, nicméne po 1 až 2 týdnech je sex již reálný, nicméně vzhledem k otevřené ráně v podobě piercingu je velmi důležité dbát na zvýšenou hygienu a zásady bezpečného sexu (nasazení kondomu přes piercing si žádá jen trochu zručnosti a cviku).

Prince Albert (PA)
Tento piercing se obvykle hojí velmi rychle a omezení v sexu, plynoucí z čerstvého piercingu, jsou jen minimální a směřují spíše do oblasti zvýšené opatrnosti a hygieny. Jedná se o otevřenou ránu a je tedy nutné počítat se zvýšeným rizikem přenosu pohlavních chorob a nebezpečí zánětu při nedodržování hygienických zásad. Výměna možná za 2-3 týdny, roztahování počkat nejlépe minimálně 1-2 měsíce.

Apadravya, Reversed PA
Tyto 2 piercingy se z pohledu hojení příliš neliší, vycházíme-li z rovnice PA + Reversed PA = Apadravya tak je zřejmé, že tyto piercingy mají leccos společného. Pro čištění opět použijeme solný roztok a šetrné zacházení. Reversed PA se hojí podobně jako PA jen výrazně pomaleji (cca měsíc omezení v sexu vzhledem ke zvýšené citlivosti, další min. 3 měsíce neroztahovat). Apadravya je na tom podobně jako Reversed PA (cca měsíc omezení v sexu vzhledem ke zvýšené citlivosti, další min. 3 měsíce neroztahovat), jen v jejím případě je pro propíchnutí použit delší šperk, který je po cca 2-3 týdnech nutné trochu zkrátit (zde je na uživateli, aby odhadl, jak dlouhý kus mu při erekci přečnívá). Apadravyu doporučujeme roztáhnout na 2,4mm aby lépe seděla a nepůsobila při sexu nepříjemné pocity.

Ampallang
Ampallang se obvykle hojí ještě o něco déle než Apadravya a oproti Apadravye je nutné brát v úvahu, že předkožka může na šperk tlačit a takto donutit piercing, aby si vytlačil novou cestu v houbovité tkáni žaludu, proto je třeba tento jev hlídat a po několika týdnech si nechat zkrátit šperk. Na druhou stranu lze tohoto efektu využít k doladění trasy piercingu do optimálního stavu. Ampallang opět doporučujeme roztáhnout na 2,4mm aby lépe seděla a nepůsobila při sexu nepříjemné pocity. Většina aspektů je srovnatelná s apadravya piercingem.

Dydoe
Dydoe patří k hůře se hojícím piercingům, protože neprochází močovou trubicí a je nutné ho čistit zvenku. Na čištění je nejlepší solný roztok. Ačkoli se pro tento piercing používá ve většině případů banánek, někteří uživatelé preferují kroužek a při problémech s hojením neškodí zkusit šperk vyměnit. Ostatní aspekty hojení jsou podobné jako u Apadravya a Ampallang piercingu, hojení však většinou trvá déle.

Soft genital piercingy
Scrotum piercing
Při péči o tento piercing stačí obvykle dodržovat všeobecná pravidla pro správnou péči o piercing a piercing se vyhojí víceméně bez problémů. Samozřejmostí je zvýšená hygiena této oblasti, která se poměrně dost potí.

Pubic piercing
Tento piercing je typově podobný jako surface nebo christina piercing a péče je tedy stejná.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

líbí se ti můj blog??

jo je nádhernej 28.4% (111)
je hezkej 34% (133)
ujde 15.1% (59)
mám lepší 6.1% (24)
ne je hnusnej 16.4% (64)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama